Цукровий діабет

Цукровий діабет - це сукупність порушень обмінних процесів в організмі, пов’язаних з недостатністю гормону інсуліну (зменшення продукції  підшлунковою залозою) або нечутливістю рецепторів тканин. Наслідком цього процессу стає збільшення рівня глюкози в крові (гіперглікемія).

Розрізняють два види цукрового діабету: діабет І типу ( інсулінозалежний) та діабет ІІ типу (інсулінорезистентний). Діабет І типу розвивається внаслідок зниження продукції гормону інсуліну b- клітинами підшлункової залози, діабет ІІ типу – розвивається внаслідок нечутливості тканин організму до інсуліну при його достатній продукції.

Причинами розвитку цукрового діабету є :

- Аутоімунні захворювання

- Стрес

- Вірусні інфекції

- Патології підшлункової залози

- Тривалий час прийому певних лікарських засобів.

 

Перші симптоми, які вказують на розвиток захворювання :

- Спрага

- Частий діурез (сечовипускання)

- Зниження маси тіла

- Порушення зору

- Свербіж шкіри, погане загоєння ран

- Загальна слабкість.

Якщо Ви спостерігаєте подібні симптоми  в себе - обов'язково  зверніться на прийом до лікаря-ендокринолога, адже цукровий діабет потребує постійного контролю, дотримання дієти, а також прийом відповідних препаратів. Цукровий діабет - це хвороба сучасного світу, наслідок гіподинамії, урбанізації та постійного стресу.

Однак, діагноз «цукровий діабет» не є вироком, адже успішно боротися з хворобою можна!  Достатньо модифікувати своє життя, турбуватися про своє здоров’я та знайти свого ЕНДОКРИНОЛОГА, який допоможе підібрати правильний індивідуальний спосіб лікування для ВАС.

Ви здорові - Ми щасливі!

 

Предыдущая статья Інсульт
Следующая статья