0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Алергія у дітей

Алергія у дітей

Що таке алергія? Це змінена реакція організму у вигляді підвищеної чутливості до різних впливів навколишнього середовища (їжа, частинки пилу, пилок рослин, хімічні агенти, вт.ч. побутова, цвіль і багато іншого). У дітей алергія може виникати вже на першому році життя.

Прояви алергії найрізноманітніші: від шкірних (у вигляді так званого алергічного (атопічного) дерматиту) до розвитку дихальних форм (алергічний риніт, бронхіальна астма та ін.). Механізм тих чи інших форм алергії схожий.

Чому у одних дітей виникає алергія, а у інших немає?

Найчастіше справжня алергія проявляється у дітей з так званої спадковою схильністю до алергічних захворювань (у батьків або прабатьків та інших родичів) має місце алергічне захворювання. В такому випадку ми, як правило, маємо справу з істинною імунологічної алергією, коли організм, його імунна система, патологічно виробляє надлишок антитіл на якийсь продукт або інший агент, наприклад, домашній пил, шерсть тварин і ін.

Часто алергія виникає тоді, коли не простежується спадкова схильність. В таких випадках факторами, що сприяють розвитку алергії, можуть бути:

Ранній переклад дитини на штучне або змішане вигодовування. Перший алерген в такому випадки - білок коров'ячого молока. Недостатність ферментів, що розщеплюють їжу, захисних факторів слизової кишечника, порушення мікрофлори кишечника в силу віку призводять до порушення травлення і всмоктування білка коров'ячого молока та інших харчових продуктів, адже організм дитини після народження пристосований тільки до сприйняття грудного молока.
Стан вагітної жінки: її здоров'я, харчування, профвредности, застосування медикаментів та ін.
Патологія дитини в процесі життя, починаючи від порушень з боку шлунка і кишечника і закінчуючи частими ГРЗ, бронхіти; часте застосування медикаментів, глистове і паразитарне зараження і ін.
Умови побуту і екологія місць проживання дитини.
Що може бути причиною алергії?

В грудному віці це білок коров'ячого молока, яйця, риба, тобто продукти харчування. Алергеном може стати будь-який продукт білкової структури. У старшому віці харчові алергени меншу роль у розвитку алергічних захворювань. З 2-3 років частіше формується так звана побутова алергія: до вовни тварин, пилку рослин, грибкова. Нерідко харчова алергія зберігається на все життя (наприклад, до риби).

Які прояви алергії можуть бути у дітей?

В ранньому віці це шкірні прояви, з них починається так званий «алергічний марш», коли на шкірі з'являється висип, що порушує спокій дитини і його поведінку (частіше гіперреактивність, дратівливість). З 2-3 років приєднується дихальний аллергоз, важким проявом якого є бронхіальна астма. Але треба пам'ятати, що будь-які прояви алергії можуть виникнути в будь-якому віці. Так, наприклад, бронхіальна астма на так звані побутові алергени (домашній пил) або епідермальні (шерсть тварин, постільний або пиловий кліщ і ін.) Може виникнути дуже рано, а на харчові алергени зберігатися все життя. Умови побуту, екологія, особливості харчування, стан здоров'я, забруднення води та повітря сприяють посиленню алергії.

Чи можна уникнути алергії?

Питання складне і неоднозначне. Спадкова схильність створює умови для того, щоб про алергію доводилося пам'ятати все життя. Навколишнє Середа мегаполісу, в якій ми проживаємо, сприяє не зменшення випадків алергії, а, навпаки, їх збільшення. У всьому світі з кожним роком фіксується зростання алергічних захворювань. Алергія виникає не тільки тоді, коли ми «щось з'їли». Медична наука вже має докази того, що алергізація у дітей раннього віку відбувається не стільки через травний тракт, скільки через шкіру. Уявіть собі, скільки в навколишньому повітрі знаходиться невидимих ​​частинок побутової хімії, парфумерії, викидів промислових підприємств, вихлопних газів, нікотину, елементів побутового пилу, частинок їжі і багато чого іншого. Як бачите, багато що залежить не тільки від нас. Але допомогти імунній системі працювати правильно, розвантажити її, зменшити алергенних (антигенну) навантаження, дати дитині якість життя при правильному підході лікаря і батьків до кожного конкретного випадку з точки зору розуміння причин захворювання, усунення їх, своєчасного лікування проявів алергії - це в наших силах . Я не можу дати в цій статті конкретні рекомендації з лікування, вони можуть стосуватися кожного конкретного пацієнта і це вирішується на консультації.

Як можуть батьки допомогти своїй дитині попередити розвиток алергії або зменшити її симптоми?

1.На етапі до зачаття: перевірити здоров'я жінки, виявити відхилення, пролікувати.

2. На етапі вагітності: зменшити алергенних навантаження продуктами з високим алергенним потенціалом (кава, шоколад, цитрусові, мед, різні напої промислового виробництва), куріння, як активне, так і пасивне, профвредности.

3. На етапі пологів: краще народжувати самостійно, якщо немає до цього протипоказань. Природні пологи сприяють ранній зустрічі дитини з мікрофлорою матері - і тоді імунна система швидше перебудовується на протиінфекційний імунітет, тому що зайва стерильність (стерильне кесарів розтин, масковий режим будинку, стерилізація всього, що оточує дитини) призводить до перебудови імунітету з противоинфекционного (що є нормально) на протиалергічний. Це доводять багато досліджень у всьому світі.

4. У грудному віці: не перекладати дитини, по можливості, рано на штучне вигодовування. Пам'ятайте: організм дитини в цьому віці максимально пристосований до сприйняття грудного молока. З перших днів життя з педіатром або алергологом коригуючі мікрофлору кишечника, якщо бачите порушення з боку його роботи (нестійкі випорожнення, здуття живота, запори і розлади стільця), ферментативний баланс (речовини, які перетравлюють їжу). Годувальниці слід уникати в харчуванні високоалергенні продукти.

5. При підозрі на алергію (висип; свербіж шкіри, очей, носа; тривала закладеність носа, особливо в поєднанні з чханням або рясними виділеннями з носа водянистого характеру; сльозотеча; нападоподібний кашель; тривалий кашель; задишка; свистяче або клекотливе дихання і ін.) Негайно зверніться до лікаря-алерголога. Щира розмова лікаря і батьків (анамнез), огляд і сучасні методи обстеження допоможуть розібратися в ситуації і допомогти дитині.

Спасибі за увагу. Міцного Вам здоров'я!

Автор: Ніна Шумилина.