0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Біль в колінних суглобах

Біль в колінних суглобах

У даній статті ми приділимо увагу самому частому симптому - біль в колінному суглобі, з яким стикається кожна людина в будь-якому віці. Найчастіше провокатором розвитку болю в суглобі є фізичне навантаження (ходьба, біг, їзда на велосипеді, підйом по сходах і т.д).

Надколінок або колінної чашечки - ця маленька, але дуже важлива кісточка. Вона розташована в передній частині колінного суглоба. Надколінок (колінної чашечки) розташовується в товщі сухожилля, розгинає гомілку. Це сухожилля утворено злиттям чотирьох м'язів передній поверхні стегна - так званої чотириголового м'яза. Знизу від надколінка починається зв'язка надколінка, яка кріпиться до передньої частини великогомілкової кістки (до горбистості великогомілкової кістки). Іноді зв'язку надколінка називають власної зв'язкою надколінка. При разогнутой нозі надколінок як би «плаває» над колінним суглобом, розташовуючись попереду і вище суглобової щілини, але при згинанні в коліні надколінок лягає в спеціальну виїмку (борозну) між двома виростків стегнової кістки, і починає працювати як блок. Це місце в колінному суглобі ще називають стегнової-надколенниковой суглобом (або пателло-феморального зчленуванням, від латинських термінів patella - надколінок і femur - стегно).

Зсередини надколінок покритий товстим шаром хряща, який потрібен для того, щоб ковзати по хряща виростків стегнової кістки. Хрящ надколінка - найтовстіша у людини - його товщина може перевищувати 5 міліметрів! Природно, він товстий не просто так, а тому, що надколінок відчуває дуже сильні навантаження. Якщо надколінок лягає в борозну неправильно, не по центру, то говорять про нахилі надколінка. Це і є основною причиною розвитку больового синдрому в колінному суглобі.

Зліва направо: нормальний суглоб (ширина внутрішньої і зовнішньої частейц суглоба однакова), нахил надколінка або латеральна Гіперпрес (зовнішня щілину вже, ніж внутрішня), підвивих надколінника (частина надколінка вийшла назовні за межі виростка) і вивих (надколінок повністю змістився за межі суглоба)

Нахил і підвивих надколінника представляють собою один з варіантів його нестабільності, тобто стану, коли надколінок може під вивіхівается або повністю вивіхівается.