0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Поговоримо про контрацепцію

Поговоримо про контрацепцію

Щороку 22 тисячі жінок помирають під час підпільних операцій з переривання вагітності. Близько 7 мільйонів отримують травми, 5 з яких стають інвалідами. А ще 357 мільйонів чоловік заражаються ІПСШ. Все це - наслідки нестачі інформації про те, як і навіщо вибирати відповідні методи контрацепції.

Головний шлях поширення ІПСШ - сексуальні контакти. Найпростіший спосіб уберегти своє здоров'я від ускладнень - використовувати бар'єрні методи контрацепції (презервативи або латексні серветки). Такі методи практично на 100% захищають від ЗПСШ, але вони не завжди ефективні проти небажаної вагітності.

Розглянемо, які ще бувають види контрацептивів:

  • Комбіновані оральні (одно-, дво- і трифазні)
  • Некомбіновані оральні
  • Пролонговані гормональні
  • Посткоїтальні (екстрені)
  • Внутрішньоматкові
  • Природні (натуральні)
  • Хірургічна стерилізація

Ефективність кожного методу визначається індексом Перля, який говорить про те, скільки жінок з 100 завагітніли, використовуючи той чи інший спосіб контрацепції.

Найбільше міфів створюється навколо оральних контрацептивів. На ділі ж у них дуже багато переваг: зручність, швидкість, оборотність (можливість перестати використовувати, якщо захочеться запланувати вагітність). І надійність - індекс Перля у КОК і ОК коливається від 0,3 до 1,18. Для порівняння, у презервативів індекс до 12, а у перерваного статевого акту, найпопулярнішого природного методу запобігання - 40.

У протизаплідних таблеток є й інші позитивні ефекти: регуляція циклу, зменшення хворобливості менструації і ПМС, знижується ймовірність появи кіст і інші.

Крім таблеток широко використовуються гормональне кільце - це гнучке кільце, яке встановлюється всередині піхви, і змінюється раз на місяць. Воно однозначно виграє у ОК в плані простоти використання - не потрібно щовечора ставити нагадування або переживати через пропущених таблеток. Але від інфекцій воно все так же не захищає.

В крайніх випадках постає питання використання екстреної контрацепції. Незважаючи на можливі побічні ефекти, в 95% випадків вона допомагає уникнути небажаної вагітності. Потрібно завжди слідувати інструкції і пам'ятати про крайньому терміні використання - якщо випити таблетку через тиждень, ефекту вже не буде.

Важливо нагадати, що перед використанням будь-якого з методів захисту, крім бар'єрного, необхідно проконсультуватися з гінекологом.

Попередня стаття
Інсульт
Наступна стаття
Цукровий діабет