0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Інтерв'ю нашого лікаря гінеколога Колесникової Світлани Олексіївни

Інтерв'ю нашого лікаря гінеколога Колесникової Світлани Олексіївни

Інтерв'ю нашого лікаря гінеколога Колесникової Світлани Олексіївни на тему найбільш частих питань, які виникають при плануванні вагітності.

Світлана, які рекомендації ви можете дати по харчуванню для вагітних? На які мікро- і макроелементи варто звернути особливу увагу?

Основним джерелом енергії і вуглеводів є злаки, хліб, картопля. Продукти цієї групи містять вітаміни групи В, цинк, залізо, кальцій, клітковину. Вони повинні бути в щоденному раціоні кожної вагітної жінки.

Овочі та фрукти є основним джерелом мінералів і вітамінів, а м'ясо, риба, бобові та горіхи - заліза і фолієвої кислоти, вітаміну А. При виборі м'яса і риби, необхідно віддавати перевагу нежирним сортам. Також деякі зелені овочі - капуста, шпинат, листові салати - містять фолієву кислоту. А вона потрібна для попередження розвитку вад нервової трубки у плода і для запобігання анемії.

Для нормального розвитку кісток і зубів необхідний кальцій, який міститься в молочних продуктах. Щоб забезпечити добову потребу в кальції, досить з'їдати 45 грамів твердого сиру, склянку кефіру або йогурту, 100 грамів сиру.

Чи потрібні жінкам полівітамінні добавки під час вагітності?

Необхідно відзначити, що під час вагітності кожній жінці необхідна достатня кількість вітамінів. Однак, зараз частіше застосовуються монопрепарати, як більш ефективні. Особливо це стосується вищезгаданих фолієвої кислоти, вітамінів групи В, а також вітамінів С, А і Е.

Чи варто дівчатам продовжувати фізичні вправи в період вагітності?

Слід пам'ятати, що перш ніж приступати до будь-якого виду спорту або фізичному навантаженні, вагітна повинна все обговорити з лікарем і виключити можливі протипоказання.

Якщо жінка хоче продовжувати займатися спортом в період вагітності і у неї немає медичних протипоказань, то це піде їй на користь: підвищить фізичну стійкість організму жінки, поліпшить роботу серцево-судинної, нервової, дихальної системи, позитивно вплине на обмін речовин. Заняття спортом під час вагітності сприятливо впливають не тільки на організм жінки, а й на організм майбутньої дитини.

Чи може жінка в період вагітності продовжувати статеве життя?

При нормально протікає вагітності статеве життя не має протипоказань. Якщо жінка добре себе почуває незалежно терміну вагітності, не варто себе обмежувати і переживати за дитину.

Але є період, коли умови для статевого життя найбільш сприятливі: це другий триместр вагітності. У цей період багато страхів і тривоги позаду, жінка звикла до свого стану, вона відчуває себе більш розкутою.

Як ви ставитеся до далеких подорожей під час вагітності?

Бажано не залишати межі звичної кліматичної зони. Для поїздки в жаркі країни часто потрібні додаткові щеплення, поїздки в гори можуть привести до зміни артеріального тиску, гіпоксії, а в північні широти - до простудних захворювань.

Особливо ретельно потрібно підходити до вибору транспорту для подорожей. Звичайно, найоптимальнішим варіантом для вагітної буде літак. Для тривалих перельотів кращим строком є ​​проміжок з 12 по 27 тиждень вагітності, коли знижується ймовірність викидня.

Для чого під час вагітності здавати аналіз сечі кілька разів?

Аналіз сечі здається для визначення в ній білка і ранньої діагностики таких ускладнень вагітності, як прееклампсія і еклампсія.

Світлана, а чи є якісь тривожні дзвінки, покликані насторожити жінку під час вагітності?

Існує ряд, так званих «грізних симптомів»: це поява кров'яних виділень з піхви в будь-якому терміні вагітності, біль в животі, сильний головний біль, біль в епігастральній ділянці, загальмованість, мелькання «мушок» перед очима, рясні водянисті виділення, відсутність або зменшення частоти рухів плода.

Як завідуюча напрямком гінекології, я можу поручитися за якість наданих нашою клінікою послуг і чекаю Вас - майбутніх мам - у нас в клініці.

Ви - здорові! Ми - щасливі!