0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Рекомендації лікаря отоларинголога Euromed з приводу профілактики отиту у дітей

Рекомендації лікаря отоларинголога Euromed з приводу профілактики отиту у дітей

Що таке отит знає майже кожен, але от на питання про те, як з ним боротися можуть відповісти тільки фахівці в області отоларингології. Зараз на вулиці підвищений рівень вологості, а температура на сонці здається досить високою для того, щоб часом знехтувати шапкою або відкрити віконце ширше, влаштувавши провітрювання. На жаль, отити в таких погодних умовах - дуже часте явище, тому ми вирішили поцікавитися у Ерпулева Сергія Миколайовича, які профілактичні процедури можуть допомогти уникнути отиту, особливо у дітей.

Сергій Миколайович, скажіть, що таке отит з точки зору лікарської термінології?

отит називається запальний процес одного з відділів вуха. Найчастіше отит вражає середнє вухо (тобто, частина вуха, представлену барабанною порожниною, всередині якої знаходяться звукові кісточки). Саме середній отит є найбільш розповсюдженим у дітей. Варто відзначити, що запалення середнього вуха не виникає просто так - його провокують зміни тиску на барабанну перетинку. Відповідно, при запальних захворюваннях в носі і глотці, коли порушується прохідність євстахієвої труби, яка регулює тиск, ймовірність заробити отит зростає.

Тобто, отит може супроводжувати гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ)?

Так, найчастіше так і є - він стає ускладненням вже присутнього захворювання. Діти часто «шмигають» носом під час нежитю або інших захворювань носоглотки, ніж провокують попадання бактерій на слизову євстахієвої труби. Відповідно, тут відбувається запалення слизової, яке і дає перші симптоми отиту - біль у вухах, погіршення слуху. При відсутності лікування отит може перейти і в барабанну порожнину, стати гнійним.

Припустимо, що у дитини нежить. Що потрібно робити, щоб уникнути розвитку отиту?

У першу чергу, варто використовувати судинозвужувальні препарати (краплі в ніс), які допоможуть полегшити дитині дихальний процес і звільнять його від необхідності вдаватися до активному втягування повітря. Крім того, важливо забезпечити правильний питний режим і стежити за нормальною вологістю приміщення - це запобіжить загустение слизу і не дасть їй закупорити євстахієву трубу. Важливо відзначити, що занадто часті і активні сякання також шкідливі, як і втягування слизу всередину, тому варто обережно ставитися до промиванням носа різними сольовими розчинами.

Що ви можете порадити при перших ознаках отиту у дитини?

У першу чергу, варто відразу ж звернутися до лікаря. якщо з якої-небудь причини це неможливо, то потрібно скористатися вже згаданими вище судинозвужувальними краплями в ніс, а вухо тримати в сухому теплі - вата, поліетиленова плівка, косинка або шапочка. Такі дії допоможуть вам не погіршити стан малюка, поки ви будете добиратися до лікаря.

Від себе хочу додати, що лікування отиту у дітей повинно проводитися виключно під наглядом досвідченого фахівця, тому що це захворювання загрожує важкі наслідки у вигляді погіршення або втрати слуху.