0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Вплив занять спортом на організм:

Вплив занять спортом на організм:

Вплив занять спортом на організм:

Так повелося, що всі ми хочемо виглядати добре і мати міцне здоров'я. Але для цього потрібно докладати зусиль: дотримуватися режиму дня, займатися спортом, стежити за станом здоров'я. На жаль, життя в мегаполісі диктує свої правила і стрімкий розвиток технічного прогресу гальмує всі ці процеси. Все, що ми робимо настільки автоматизовано, що наша фізична активність дуже стрімко і безповоротно сходить нанівець. Можна ж робити покупки, не переймаючись походами в магазин, навчатися дистанційно, відвідуючи онлайн заняття і спілкуватися з друзями в інтернет-чатах. Всі ці можливості створюють масу ризиків пов'язаних зі здоров'ям. Організм ставати більш вразливим перед різними захворюваннями: слабшає кістково-м'язовий апарат, робота основних систем організму погіршується. Крім того, багато хто став працювати з дому, що може вкрай негативно впливати на стан здоров'я через постійне перебування в закритому приміщенні.

Однак, є перевірений спосіб зміцнити здоров'я і підтримати роботу систем організму. Спорт - як основна складова активної і щасливого життя - повинен стати невід'ємною частиною ваших буднів.

Зміцнення опорно-рухового апарату. Регулярні тренування сприятливо впливають на скелет людини в цілому. Починаючи з розвитку мускулатури і зміцнення зв'язок, сухожиль, фізичні вправи здатні виправити поставу, усунути викривлення хребта, стануть прекрасною профілактикою плоскостопості, зміцнять м'язовий каркас і не тільки. Дітки, які відвідують спортивні секції, тіло розвинене пропорційно і всі внутрішні органи працюють стабільно. Молодь підтримує тіло в тонусі завдяки спортивних занять, а в більш зрілому віці систематичні заняття фізкультурою допоможуть зберегти підтягнуте тіло і здоров'я на довгі роки.

Удосконалення нервової системи. Спритність, швидкість і сила - результат регулярних фізичних навантажень. Згодом організм стає більш витривалим і адаптується до фізичних навантажень, проявляються нові рефлекси, що дозволяє збільшувати навантаження без шкоди для здоров'я. Нервова система стає більш сприйнятливою, а реакції на внутрішні і зовнішні подразники виявляються набагато швидше - відбувається мобілізація нервових процесів. Нові рухи і вправи сприяють розвитку багатозадачності.

Підтримуємо роботу серцево-судинної системи.

Статистика говорить про те, що 3 з 4 людей мають захворювання серцево-судинної системи. Тому спорт необхідний для профілактики подібних недуг.

Підвищена витривалість і хороший кровообіг - результат занять спортом. Відомо, що досвідчені спортсмени здатні виконувати важкі фізичні вправи протягом досить тривалого часу. Справа в посиленому кровотоку, який поставляє м'язам велику кількість кисню і поживних речовин. завдяки чому м'язи вчасно отримують відновлюють матеріали і регенеруються.

Якщо в стані спокою серце викидає в аорту близько 5 літрів крові за хвилину, то під час занять спортом пульс зростає з 60-70 ударів до 120-200 ударів за хвилину, а кількість викидається крові збільшується до 10-20 літрів. У спортсменів адаптація і стабілізація серцево-судинної системи відбувається за короткий проміжок часу. При цьому частота серцебиття низька, а викид крові в артерію істотно зростає, що дозволяє включити «економний режим», який благотворно впливає на роботу серця.

Розвиток органів дихання. Потреба м'язів і органів в кисні під час фізичних навантажень збільшується, тому дихання частішає і стає більш глибоким. Обсяги вдихуваного кисню значно збільшуються - з 8 літрів в стані спокою до 100-140 літрів. Поступово життєва ємкість легень збільшується, вони краще вентилюються, і організм отримує більше кисню.

Зміцнення імунітету. Як вже говорилося вище, потреба організму в кисні і поживних речовинах зростає з посиленням фізичних навантажень. відповідно, організм пристосовується до того, щоб постачати їх більш ефективно. Відбувається насичення крові еритроцитами з 4,5-5 млн / 1 мм3 до 6 мл, головна функція яких насичення тканин і м'язів киснем. Збільшується і кількість лімфоцитів. Ці клітини є частиною імунної системи, вони беруть активну участь в боротьбі з хвороботворними вірусами і бактеріями.

При посиленій м'язовій роботі знижується рівень цукру в крові, добре працює сечовидільна система, виводячи у великій кількості продукти обміну речовин.

 

Попередня стаття
Жіночий клуб
Наступна стаття
Розгорнутий аналіз крові