0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Біль і життя з нею

Біль і життя з нею

Яку частину Вашому житті займає біль? - Подумайте ... не поспішайте відповідати ..., а тепер по -конкретні: «Як часто у Вас болить голова?». Так-так ... саме ця скарга є однією з провідних у сучасній молоді, офісних працівників і просто «домогосподарок».


Головний біль (ГБ) - підступна, так як може приховувати під своєї «маскою» багато болісних захворювань. В еру технологій і «гугла» начебто стає все легше і легше діагностувати у себе захворювання і підібрати лікування без походу до лікаря. А якщо Ви витягли нещасливий квиток, і він в один кінець? - Але Ви про це не дізнаєтеся поки не прейдёте на консультацію до фахівця. Тому «правило № 1» - не будете чарувати на кавовій гущі, а краще відразу зверніться за допомогою. Я не хочу писати про всілякі причини та методи лікування ГБ, а просто описати реальну історію, з реальною людиною - клінічний випадок.


З огляду на все моральні і юрнорми, пацієнта в подальшому я буду називати
містер Х. Основною скаргою містера Х був головний біль давить характеру, на кшталт «шолома», яка почала мучити його останні 3 дні. При детальному розпитуваннями з'ясувалося, що голова боліла і раніше, але зараз ця біль заважає йому працювати консультантом. За словами містера Х, ГБ була настільки «болісна», що йому важко було підбирати слова при спілкуванні з клієнтом. Саме «болісна» ГБ, а не гостра або тупа ... Таку головний біль я буду називати «болісна», так як вона не дає повноцінно сконцентруватися на вашій роботі або улюблене заняття. У разі містера Х було ще одне «але» ... Я звернула увагу на його ходу - його тіло рухалося «як буд-то кого-то весь час пропускає пройти». Містер Х за собою цю звичку вже не помічав, а дружина не особливо надала цьому значення. А далі все стало на свої місця ... Після неврологічного огляду у мене було тільки 1 висновок - пухлина. Я пояснила містеру Х і його дружині, що чим швидше вони зроблять МРТ головного мозку, тим швидше вирішиться тактика лікування. Другий візит був вже не з одним МРТ, а з двома знімками, так мої побоювання
підтвердилися. У містера Х на МРТ виявили пухлину «пристойних» розмірів, провели контрастування і встановили попередньо - гліобластоми скроневих часток головного мозку. Звучить «красиво», а по суті «жахливо». Містер Х не зовсім розумів з дружиною чому потрібна консультація нейрохірурга. Дуже важко підібрати «правильні» слова при такому діагнозі ... Через пару днів я зробила контрольний дзвінок. Дружина пацієнта повідомила, що його прооперували, і він заново вчитися говорити, ковтати, рухатися. Попереду у пацієнта хіміотерапія і реабілітація ... Це одна з тисячі історій, яку «переживають» і «проходять» щодня звичайні сім'ї в нашій країні і в цілому світі. Моя порада, як доктора, якщо у Вас болить голова - не пийте «жменями» знеболюючі день у день, а сходіть на консультацію до фахівця!