0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Глаукома - одна з перших причин сліпоти

Глаукома - одна з перших причин сліпоти

Щорічно, 6 березня, відзначається Міжнародний день боротьби з глаукомою.

Глаукома - це хронічне прогресуюче захворювання ока, що характеризується оптичної нейропатії з екскавацією диска зорового нерва, підвищенням внутрішньоочного тиску і специфічними змінами поля зору. Серйозність цього захворювання полягає в тому, що, на жаль, глаукома є невиліковною хворобою, яка неминуче призводить до необротімой сліпоти. Тільки своєчасне і ефективне лікування може призупинити процес втрати зору.

Підступність в тому, що тривалий час глаукома може протікати безсимптомно і людина пізно звертається за допомогою, коли втрачені функції повернути неможливо. Тому дуже важливі профілактичні огляди у офтальмолога, з вимірюванням внутрішньоочного тиску, коли можна поставити діагноз на ранній стадії і вчасно призначити лікування.

Одними з перших симптомів можуть бути легкі болі або відчуття тиску в скронях, надбрів'ями, що дають про себе знати вночі або вранці. Крім того, у таких пацієнтів вранці часто буває затуманений зір. Увечері, дивлячись на вуличні ліхтарі або потужну лампочку, людина з підвищеним внутрішньоочним тиском, може помічати райдужні кола. Розрізняють декілька видів глаукоми: вроджена, первинна (відкритокутова і закритокутова), вторинна глаукома.

Причин виникнення захворювання багато. Це - спадковість, анатомічні особливості будови ока, нейроендокринні і гемодинамічні порушення, що призводять до порушення циркуляції очної рідини і підвищення внутрішньоочного тиску, тисне на зоровий нерв.

Від первинної глаукоми страждають переважно пацієнти середнього та похилого віку. Її виникнення обумовлено рядом змін в організмі, які є характерними для цього віку, а саме: шийний остеохондроз, знижений кров'яний тиск, а також склеротичні зміни шийних судин. Всі згадані чинники стають причиною поганого постачання головного мозку кров'ю, чому порушуються зорові функції, а також порушується метаболізм в тканинах ока та зорового нерва.

Якщо діагноз встановлено, хворий повинен постійно перебувати під наглядом лікаря - офтальмолога і сумлінно виконувати його рекомендації.

Лікування глаукоми впливає на основний фактор, що викликає атрофію нерва, а саме: зменшення внутрішньоочного тиску. На сьогоднішній день існує три способи лікування глаукоми: медикаментозне, лазерне і мікрохірургічних.

В разі підтвердження діагнозу пацієнту прописуються очні краплі для їх регулярного використання. Якщо вони ефективно знижують внутрішньоочний тиск, то пацієнт повинен не припиняти використання крапель і проходити регулярний огляд у офтальмолога. Сенс регулярних обстежень полягає в тому, щоб лікар-офтальмолог зумів вчасно посилити медикаментозне лікування, при необхідності направити на лазерне та оперативне втручання. Крім гіпотензивної терапії важливо регулярно приймати препарати, що покращують кровообіг в зоровому нерві. Хворим на глаукому, а також особам схильним до цього захворювання, лікарі рекомендують:

• Виключити з раціону міцний чай, натуральну каву, здобу, прянощі, сіль, препарати, що містять кофеїн, атропін, беладонну.

• Регулювати діяльність кишечника, уникати запорів.

• Спати не менше 8.00 в добу на високій подушці.

• Уникати тривалого перебування в темряві і затемнених приміщеннях.

• Читати та займатися іншої зорової роботою тільки при хорошому освітленні.

Обмежити процедури в сауні і лазні.

• Як можна більше часу проводити на свіжому повітрі.

• Хворим на глаукому, а також тим, хто переніс операцію на очах, протипоказані важкі фізичні навантаження, робота в нічний час, довготривалі нахили голови.

• Шкідливими для зорового нерва є зловживання алкоголем, наркотичними речовинами та куріння тютюну.

Профілактика хвороби - це дотримання здорового способу життя, боротьба з ожирінням, порушенням обміну речовин, гіподинамією. Харчуватися слід вчасно, правильно, обмежуючи вживання солі і вуглеводів. Корисною для очей є так звана «кольорова» дієта (зелень, шпинат, капуста брокколі, гарбуз, морква, ягоди), а також морська риба жирних сортів.

Вчасно відвідуйте офтальмолога, бережіть свій зір, щоб бачити красу навколишнього світу!

 

 

Лікар-офтальмолог Савенко Г. М.

 

Попередня стаття
колоректальний Рак
Наступна стаття
Безсоння причина і наслідок