0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Безсоння причина і наслідок

Безсоння причина і наслідок

Сон - один з основних фізіологічних процесів організму, під час сну відпочиває і відновлюється кора головного мозку, опорно-рухова система, перезавантажується робота всіх функцій в цілому. Сон запорука нашого здоров'я, краси, працездатності. Саме під час сну виділяють унікальні медіатори і гормони, які забезпечують відновлення і координують і коригують збої в роботі всіх органів і систем. Завдяки сну ми живемо, тому проблема безсоння особливо гостро і небезпечно впливає на кожного з нас. Хоча б раз у житті ми стикалися з безсонням .

Безсоння-розлад сну, яке характеризується недостатньою тривалістю або незадовільною якістю сну або поєднанням цих явищ протягом значного періоду часу. При цьому абсолютна тривалість (кількість годин) сну не має вирішального значення, так як у різних людей нормальна, достатня тривалість сну може сильно відрізнятися.

Розлади сну багатогранні, іноді пов'язані з нашим неправильним режимом, звичками, стресами, а іноді це прояв важких хвороб нервової, серцево-судинної, ендокринної системи.

Безсоння може бути сигналом таких захворювань

Астма

Циркадні зміни можуть привести до звуження дихальних шляхів і підвищують шанси людини на нічні напади астми. Функції дихальних шляхів краще працюють перед сном і знижуються, коли людина спить. Звуження дихальних шляхів призводить до кашлю, хрипів і задишки, що, швидше за все, і будить людину в ночі.

Діабет

Діабет виникає, коли організм виробляє недостатню кількість інсуліну, щоб підтримувати рівень цукру в крові в нормі. Якщо ваш рівень цукру не в межах норми, це може привести до всіх видів порушення сну - від нічної пітливості і частого бігу в туалет, до симптомів гіпоглікемії, серед яких потовиділення, серцебиття, головний біль і нудота.

Примітка: часті позиви до сечовипускання вночі можуть бути симптомом захворювання нирок, що також може супроводжуватися синдромом неспокійних ніг, що характеризується переважно неприємним бажанням переміщати ноги протягом відпочинку.

Неврологічні захворювання

Неврологічні захворювання, такі як епілепсія, хвороба Паркінсона і Альцгеймера порушують функції мозку, включаючи ті, які відповідальні за регулювання сну. Вони викликають такі прості симптоми, як тривожність, занепокоєння і синдром неспокійних ніг, аж до судом. Сонливість в поєднанні з запамороченням, слабкістю, головним болем або проблемами із зором можуть сигналізувати про серйозну проблему, яка вимагає негайного медичного втручання.

Серцева недостатність

Коли серце втрачає здатність перекачувати кров, це може привести до накопичення рідини в легенях і тканинах, загострюється, коли людина лежить. Це, в свою чергу, призводить до пробудження від задишки і може прогресувати до апное.

Психічні розлади

Більше 50% випадків безсоння пов'язані з депресією, тривогою або психологічним стресом. Раннє пробудження може бути ознакою депресії, в той час як різке зниження потреби сну може бути ознакою біполярного розладу

Для боротьби з безсонням використовуйте прості правила

  • Не лежіть в ліжку зі смартфоном або ноутбуком. Для міцного сну необхідно, щоб ліжко викликала у вашого мозку асоціації з відпочинком, а не з роботою. Якщо без цього ніяк не обійтися, хоча б постарайтеся працювати не в спальні.
  • Освойте медитацію. По крайней мере, в тій частині, яка працює на розслаблення організму і "очищення" голови від думок.
  • Змініть режим харчування. Щоб тримати гормони стресу в собі, необхідно підтримувати стабільний рівень цукру в крові. Для цього слід харчуватися 5-6 разів на день невеликими порціями. Кожен прийом їжі (крім останнього) повинен містити страви, багаті на протеїни і складними вуглеводами. Швидких вуглеводів (білого хліба та іншої випічки з борошна вищого гатунку, обробленого рису, солодощів) краще уникати. Включіть в раціон продукти, що містять магній. Магній називають "природним транквілізатором" завдяки його сприятливому впливу на роботу нервової системи. Щоб поповнити запаси магнію в організмі, включіть в раціон листові овочі, насіння, гречку, бобові та житній хліб. Пийте перед сном трав'яні чаї на основі ромашки, валеріани або лаванди.

Якщо Ви змінили свій режим, а безсоння продовжує вас турбувати обов'язково зверніться на прийом до лікаря терапевта

Ви здорові- ми щасливі