0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Ректороманоскопия

Ректороманоскопия

Метод інструментального обстеження прямої кишки і дистального відділу сигмовидної кишки.

Основними показаннями для даного методу є болі в задньому проході, виділення слизу, гною, крові, порушення стільця (запор, діарея), відчуття стороннього тіла в задньому проході, відчуття неповного випорожнення кишечника, зниження маси тіла, анемія.

Дуже важливу роль відіграє ректороманоскопия в плані профілактичних оглядів - виняток поліпів, об'ємних новоутворень в прямій і сигмовидної кишки (за статистикою найчастіший рак кишечника - це рак сигмовидної відділу, частіше хворіють чоловіки у віці 40 років і старше). Процедура дозволяє візуально оцінити стан прямої кишки і дистального відділу сигмовидної кишки на відстані 25 см від заднього проходу. Під час дослідження лікар оцінює стан кишкових стінок, колір, еластичність, рельєф, тонус, судинний малюнок. Лікарі-проктологи настійно рекомендують проходити ректороманоскопию всім пацієнтам після 40 років в профілактичних цілях діагностики новоутворень.

Необхідно відзначити, що рентген кишечника не замінює ректороманоскопию. Так як маленькі поліпи, інфільтраційні зміни слизової рентген не показує.

Протипоказань для проведення даного дослідження немає. У разі гострого запалення, вираженого больового синдрому лікар відкладає проведення дослідження на кілька днів для зняття запального процесу.

Підготовка до дослідження потрібно. Напередодні проведення дослідження останній прийом їжі о 18.00 (бажано з раціону в цей день виключити овочі і фрукти). Дослідження проводиться натще. Увечері і вранці необхідно виконати очисну клізму (1 літр води або мікроклізми на вибір «Нормакол», «Фліт Реді туюз »).

В медичному центрі «Евромед» ви можете пройти комплексну консультацію проктолога, що включає в себе - ректороманоскопию.

Попередня стаття
Аноскопія
Наступна стаття
Як зберегти здоров'я грудей?