0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Як зберегти здоров'я грудей?

Як зберегти здоров'я грудей?

10 основних питань до лікаря-мамолога медичного центру «Евромед».
1. З якого віку жінкам слід почати регулярно стежити за здоров'ям молочних залоз?
Регулярно стежити за здоров'ям грудей слід, починаючи з 12 років (часу настання статевого дозрівання і першої менструації).

2. Як часто потрібно відвідувати мамолога?
Планово - 1 раз на рік, позапланово - якщо Вас турбують виділення із сосків, втягнення соска, наявність ущільнень у молочної залози, деформації, хворобливі відчуття в області молочних залоз, збільшення пахвових лімфатичних вузлів.

3. Які фактори ПОГАНО позначаються на здоров'ї грудей?
Шкідливі звички (особливо - куріння), аборти, раннє (до 13 років) початок менструації, пізня (після 53 років) менопауза, обтяжена спадковість (наявність раку молочної залози у кровних родичів - мами, бабусі).

4. Чи підвищує наявність імплантів ризик пухлин грудей?
Імплантація молочних залоз супроводжується цілою низкою ризиків, виходячи з самого оперативного втручання, наркозу, і, в наслідку, наявності чужорідного тіла в організмі. Однак, ризик раку з імплантацією ніяк не пов'язаний. Жінки з імплантами хворіють на рак грудей з такою ж частотою, як і жінки без них. Тому повинні пам'ятати про профілактичні заходи і обстеженнях. Проходити консультацію мамолога та УЗД молочних залоз 1 раз в півроку.

5. Які чинники здатні запобігти захворюванню молочних залоз?
Народження первістка до 30 років, наявність 2-х і більше дітей, грудне вигодовування не менше 6 місяців.

6. Як позитивні і негативні фактори впливають на необхідність профілактичних обстежень?
Наявність негативних факторів повинні змусити жінку частіше відвідувати мамолога і проходити профілактичні обстеження, а наявність позитивних факторів - повністю не виключає розвитку патології молочних залоз і не скасовує необхідність регулярного обстеження 1 раз на рік.

7. Як правильно проводити самообстеження грудей?
Кращий час для самообстеження грудей - 2-3-й день після закінчення менструації (для жінок в менопаузі - будь-який, краще один і той же день місяця).
Роздягаючись, перед початком огляду слід звернути увагу на можливі сліди виділень на бюстгальтері. Наявність виділень можна перевірити по черзі, стискаючи кожен сосок двома пальцями. Далі слід підійти до дзеркала і оглянути груди на предмет симетричності (в нормі - груди симетрична, соски без ознак деформації).

Продовжити обстеження слід в положенні лежачи. Одну руку потрібно підняти вгору, заклавши за голову, а подушечками пальців іншої руки ретельно обмацати все відділи молочної залози, рухаючись в круговому і радіальному напрямках.

При наявності виділень з сосків, втягнення соска, наявність ущільнень, деформації, хворобливих відчуттів в області молочних залоз слід негайно звернеться до мамолога.

8. Які існують методи діагностики захворювань грудей?
До основних інструментальних методів діагностики захворювань грудей відносяться УЗД (з можливістю біопсії), мамографія, і МРТ молочних залоз.

9. Від чого залежить вибір діагностичного методу?
Вибір методу визначається особливостями будови грудей. Залозиста тканина, переважна у юних дівчат і молодих жінок, добре досліджується на УЗД, мамографія у них виявиться малоінформативною. Тому молодим жінкам при плановому огляді і при патології, в першу чергу, рекомендують робити саме УЗД грудей.

З віком тканину молочних залоз видозмінюється, перероджується, і заміщується жировою тканиною. Жирова тканина добре проглядається на мамографії. Якщо присутня повна жирова інволюція залози (як у більшості жінок після 40) - точність результатів мамографії досягає 98%. Тому після досягнення 40 років навіть здоровій жінці рекомендують зробити першу мамографію - вона послужить порівнянням для наступних знімків. Після 40 років всі жінки 1 раз в рік повинні проходити це дослідження.

МРТ молочних залоз широко використовується у світовій медичній практиці для уточнення діагнозу в силу своєї високої інформативності, відсутності вікових обмежень, і безпеки (відсутній рентгенівське опромінення).

10. Чи зустрічається патологія грудей у ​​чоловіків?
Захворювання грудей (в тому числі - рак грудної залози) зустрічається не тільки у жінок, але і у чоловіків. При появі будь-яких перерахованих змін з боку грудей, чоловікові також слід звернутися до мамолога для діагностики та лікування.

Звернувшись в МЦ «Евромед-плюс», Ви зможете:

  • пройти профілактичний огляд молочних залоз;
  • отримати консультацію кваліфікованого лікаря-мамолога;
  • виконати УЗД грудей на сучасному обладнанні експертного класу;
  • при необхідності - уточнити діагноз за допомогою гістологічного висновку біопсії;
  • дізнатися, як не допустити розвитку захворювання, при необхідності - пройти курс лікування, і зберегти здоров'я грудей.
Попередня стаття
Ректороманоскопия
Наступна стаття
АНАЛЬНИЙ СВЕРБЛЯЧКА