0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

«Легкою ходою ... ..»

«Легкою ходою ... ..»

Сьогодні ми торкнемося теми проблему наших ніжок, а саме стоп - плоскостопість. Адже про яку летить ході можна говорити, якщо стопи деформуються, на них виникають натоптаних, кісточки і про красивого взуття доводиться забувати і твоїм другом стають тапочки.
Плоскостопість - це деформація стопи при якому м'язи і зв'язки не можуть утримувати в правильному положенні поздовжній і поперечний звід стопи, відбувається опущення склепінь. Зустрічається в будь-якому віці, максимально себе проявляє після 45 років.
Найбільш поширені види деформацій стоп: поздовжнє плоскостопість, поперечна плоскостопість, комбіноване плоскостопість. Основні симптоми плоскостопості: почуття втоми в ногах до вечора, болі в литкових м'язах, в попереку, відчуття печіння в підошвах, відчуття ломоти в ногах при нетривалому стоянні, хода втрачає плавність, з'являється клишоногість, натоптаних, кісточки.
Поздовжнє плоскостопість - характеризується опущенням поздовжнього зводу стопи, стопа стає більш витягнутою з розширенням в середній її частині, на останніх стадіях стопа всією своєю поверхнею стикається з підлогою.
Найчастіше проявляється постійними болями в ногах, суглобах і спині. Поступово розвиваються такі ускладнення - деформуючий артроз суглобів стопи. Людина стикається з проблемою підбору взуття.
Поперечна плоскостопість - характеризується опущенням поперечного зводу стопи, при цьому тиск розподіляється на суглоби всіх п'яти плеснових кісток (на підставу пальців), через що передній відділ стопи розширюється (веерообразное розбіжність пальців проміжки між ними значно збільшуються). Для даного виду плоскостопості характерна молоткообразная форма стопи, «натоптаних» і «Кісточка». Людина відчуває постійний біль у підстави пальців при ходьбі, на носочки піднімається з працею, виражені мозолі біля основи пальців, розвиток «кісточки» в області великого пальця.
Комбіноване плоскостопість - характеризується опущенням як поздовжнього, так і поперечного склепінь стопи. Як правило, даний вид плоскостопості (в залежності від ступеня) супроводжується постійною ниючий біль в ногах, аж до колін, а надалі стає причиною розвитку деформуючого артрозу колінних, гомілковостопних суглобів і вимагає посиленого лікування.
Перше ускладнення плоскостопості і найпоширеніше «п'яткова біль» або «п'яткова шпора». Проявляється болем в п'яті, максимально турбує вранці після сну, стихає через кілька годин після ходьби. Насправді «п'яткова шпора» сама по собі не болить, а біль виникає внаслідок розтягування плантарной фасції - сполучна тканина, яка одним кінцем прикріплюється к п'яткової кістки, а інший до фаланг пальців. При плоскостопості в місці прикріплення плантарной фасції до п'яткової кістки з'являються мікророзриви, які призводять до запалення і появі больового синдрому. Вночі, коли ми спимо, мікророзриви зростаються з укороченням фасції і на ранок при перших кроках відбувається розрив фасції і ми починаємо відчувати знову біль. Після того, як перші кроки розірвуть і розтягнутий фасцію біль стихає, але вранці ми знову повертаємося до неї.
Лікування: лікувальна фізкультура, устілки з супінатором, нічні ортези (Брейс-апарат), локальне введення глюкокортикоїдів.
Друге ускладнення плоскостопості «Деформація Хаглунд» - це кістковий наріст (екзостоз) на задній частині п'яткової кістки, якраз трохи вище того місця, до якого кріпиться ахіллове сухожилля. Цей кістковий наріст тисне на ахіллове сухожилля і на сумку, в результаті чого виникає запалення як самого сухожилля, так і сумки. Наріст на кістці (Ахиллова «шпора») сам по собі призводить до видимого збільшення п'яти. Крім того, тиск наросту на сухожилля і на сумку призводить до їх запалення, набряку, що так само призводить до появи так званого міхура на п'яті в тому місці, де до неї прилягає задник взутті. Два компонента - кістковий наріст і мягкотканное запалення призводить до вираженого болю і проблемою в підборі взуття, задник взуття викликає тиск на п'яту і посилення больового синдрому.
Лікування: лікувальна фізкультура, носіння взуття на підборах з м'яким задником, призначення нестероїдних препаратів, м'який силіконовий пластир для пониження тиску задника взутті на п'яту.
Третє ускладнення плоскостопості Hallux valgus - захворювання, при якому перший палець стопи деформується на рівні плюснефалангового суглоба і відхиляється назовні. Причиною розвитку деформації зазвичай є поперечна плоскостопість. У числі факторів, що привертають - незручне взуття, вроджені порушення розвитку стопи, деякі неврологічні проблеми і слабкість зв'язок. Захворювання виявляється у жінок в 10 разів частіше, ніж у чоловіків. Захворювання супроводжується прогресуючим артритом першого плюснефалангового суглоба. Хвороба розвивається поступово і зазвичай посилюється з віком, особливо при носінні тісного незручного взуття. Виявляється болями при ходьбі, можливі нічні болі. При вираженій деформації виникає обмеження рухів в I плюснефаланговом суглобі. Діагноз виставляється на підставі клінічних ознак і даних рентгенографії. У міру розвитку деформації стопа все більше втрачає нормальну форму, розширюється і ущільнюється, I палець «лягає» на II, нерідко виникають супутні деформації II пальця. Все це в поєднанні з «шишкою» в проекції I плюснефалангового суглоба суттєво впливає на зовнішній вигляд стопи. Тому, поряд з болем, причиною звернення пацієнтів к ортопеда-травматолога найчастіше стає косметичний дефект і проблеми при підборі обуви. Особливо часто подібні скарги пред'являють молоді жінки. Лікування на ранніх стадіях консервативне, симптоматичне призначення нестероїдних протизапальних препаратів, місцеве лікування глюкокортикостероїдами. при значної деформації виконується хірургічна корекція.
Всі різновиди плоскостопості можуть зустрічатися і в молодому віці до 25 років, прогресуючи поступово приводити до стійким до деформацій в зрілому (45 років) і похилому віці, викликаючи дискомфорт / біль при кожному кроці. Плоскостопість є однією з причин розвитку варикозної хвороби та деформуючого артрозу колінного і гомілковостопного суглобів.
Подбайте про свої стопах вже зараз і збережіть легку летить ходу. Пройдіть консультацію ортопеда-травматолога, отримаєте індивідуальну консультацію по комплексу необхідних вправ для зміцнення ваших ніжок і рекомендацій по правильному підбору індивідуальних ортопедичних устілок та ортопедичних вкладишів. Я Олексій Павленко ортопед-травматолог Медичного Центру Евромед буду радий допомогти залишатися Вашим стопах здоровими.