0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

ГОРМОНИ щитовидної залози

ГОРМОНИ щитовидної залози

Гормони щитовидної залози відіграють важливу роль в нашому організмі. Вони відповідають за нормальний ріст, розвиток, обмін речовин, температуру тіла, кровотік. Вони впливають на метаболізм жирів і товщину подкожножировой клітковини, обмін білків і вуглеводів, регуляцію температури тіла і підтримання водного і електролітного балансу організму.

Недостатність гормонів щитовидної залози (гіпотиреоз) призводить до уповільнення обміну речовин і набору маси тіла, зростання і розумового розвитку (зниження пам'яті, уважності).

Надмірний рівень гормонів щитовидної залози призводить до прискорення обміну речовин (зменшення маси тіла), порушення, емоційних перепадів, до аритмій серця і підвищенню артеріального тиску.

ТТГ, тиреотропний гормон - гормон, що виробляється гіпофізом і є основним регулятором роботи щитовидної залози. Головна функція ТТГ - вплив на синтез трийодтиронина (Т3) і тироксину (Т4). Т3 і Т4 - це найважливіші гормони росту, які керують освітою енергії в організмі людини, відповідають за обмін жирів і білків, мікроелементів. ТТГ регулює процес надходження йоду в щитовидну залозу і підсилює ліполіз (розщеплення жирів на жирні кислоти). Гормони Т3 і Т4 впливають на роботу травної, серцево-судинної системи і відповідають за наше психоемоційний стан.

Рівень ТТГ змінюється в залежності від часу доби. Найбільших значень він досягає вночі, з 2 до 4 годин, і з 6 до 8 години ранку, найменших - з 5 до 7 години вечора. При стані в нічний час процес секреції гормону порушується. Крім того, знижений рівень ТТГ спостерігається під час вагітності та лактації, що є нормальним.

 

ТТГ, Т3 і Т4 взаємопов'язані гормони, тому призначаються лікарем-ендокринологом завжди разом.

Показання:

  1. Підозра на гіпотиреоз і зоб щитовидної залози.
  2. Безпліддя
  3. Порушення менструального циклу
  4. Алопеція (облисіння)
  5. Затримка статевого розвитку
  6. Депресія
  7. Гіпертонічна хвороба, аритмії

Як підготуватися до здачі аналізу:

  1. За три дні виключити алкоголь, прийом гормональних препаратів (за погодженням з лікарем), вітамінів і препаратів йоду, обмежити фізичне навантаження (тренування, біг);
  2. Напередодні здачі крові - сон не менше 6 годин (в ідеалі 8 годин)
  3. Здавати аналіз крові необхідно Натщесерце (останній прийом їжі за 12 годин до здачі аналізу)

Необхідно пам'ятати, що самостійна розшифровка аналізу крові на ТТГ ні в якому разі не замінює консультації лікаря-ендокринолога, особливо якщо були виявлені відступи від норми в ту чи іншу сторону. Будь-яке відхилення може свідчити про наявність найрізноманітніших захворювань, тому для правильної постановки діагнозу необхідно звернутися до ендокринолога. У МЦ Євромед ви можете здати гормони щитовидної залози, виконати УЗД щитовидної залози і пройти консультацію лікаря-ендокринолога.

Ви - здорові! Ми - Щасливі!