0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

10 Основних питань до лікаря-гастроентеролога

10 Основних питань до лікаря-гастроентеролога

За вікном співає вітер, різнокольорові листя кружляють у танці, устеляючи землю яскравими осінніми барвами. Під ногами шарудить опале листя. Мрячить осінній дощ, природа поступово засинає. А ось наші хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту навпаки розквітають і з кожним прийомом їжі дають про себе знати. У цій статті ми з Вами розберемо найчастіші запитання по самому частому захворювання - виразкової хвороби.


Питання 1: Які основні симптоми характерні для виразкової хвороби шлунка?
Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки найчастіше проявляється болем в шлунку натщесерце, нічними голодними болями, блювотою після їди. Болі найчастіше стихають під час прийому їжі і поновлюються через 1 годину після їжі. Часто турбує печія і запор, зниження апетиту.

Питання 2: Які причини розвитку виразкової хвороби шлунка?

  • Наявність в шлунку бактерії Helicobacter pylori
  • Спадковість
  • Стрес
  • Велика кількість «неправильних» продуктів (перекушування, фастфуд)
  • Прийом лікарських препаратів (аспірин, німесіл, диклофенак)
  • Велика кількість гострої їжі, багатої спеціями
  • Наявність хронічного гастриту
  • Шкідливі звички (куріння, не тільки сигарети / сигари, а й кальян, зловживання алкоголем)

Питання 3: Які обстеження допомагають виявити виразкову хворобу?
Якщо Ви виявили у себе симптоми, схожі з вище викладеними, значить вам терміново необхідно звернутися на консультацію до гастроентеролога. Лікар допоможе поставити точний діагноз і порекомендує виконати наступні дослідження: фіброезогастродуоденоскопію (ФЕГДС), уреазний тест, біопсію, при необхідності рентгенографію, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.

Питання 4: Що таке Helicobacter pylori?
Це спиралевидная бактерія, яка прекрасно може жити і розмножуватися в агресивному середовищі шлунку. У міру життя бактерії знижується захисні властивості шлунка і утворюється виразковий дефект. Заразитися цією бактерією дуже легко, через поцілунки, брудні руки, забруднений посуд.
Питання 5: Що таке біопсія і для чого вона потрібна?
При проведенні ФЕГДС доктор ендоскопіст проводить забір невеликого фрагмента слизової шлунка в зоні виразкового дефекту для проведення гістологічного дослідження, що дозволяє виявити злоякісне переродження слизової шлунка (малігнізація або рак) на ранній стадії.

Питання 6: Які ускладнення виразкової хвороби розвиваються найчастіше?
Виразкова хвороба - небезпечне захворювання, яке при відсутності лікування може призвести до летального результату. Найчастішими ускладненнями є:
Пенетрація - повне руйнування стінки шлунка, в результаті чого соляна кислота потрапляє на поруч розташований орган (підшлункову залозу) в результаті чого виникає деструкція сусіднього органу. Біль нестерпний, тому що шлунковий сік буквально поїдає живі клітини.
перфорація - повне руйнування стінки шлунка, в результаті чого вміст шлунка потрапляє в черевну порожнину, розвивається перитоніт, протягом 10 годин розвивається шоковий стан організму.
Кровотеча - найчастіше ускладнення, характеризується рясною блювотою, що нагадує кавову гущу, меленої (пронос чорного кольору), слабкістю і задишкою. При всіх цих ускладненнях необхідна екстрена допомога, в іншому випадку летальний результат.

Питання 7 Яку дієту необхідно дотримуватися під час загострення виразкової хвороби:
Необхідно з раціону виключити смажену, жирну, гостру і пряну їжу, приймати їжу необхідно не менше п'яти разів на день, порціями не більше 200 гр, їжа повинна бути необхідної температури не більше 30-40 градусів Цельсія. Бажано, щоб перші 10 днів їжа була пюреобразной, це поліпшить процес загоєння.

Питання 8: Які методи профілактики рекомендуються при наявності виразкової хвороби?
Дотримання дієти, здорового способу життя, режиму харчування, санаторно-курортне лікування (Свалява, Трускавець, Моршин тощо).

Питання 9: Як часто треба проходити ФЕГДС після встановленого діагнозу виразкова хвороба шлунка?
В разі підтвердження діагнозу виразкової хвороби шлунка контроль ФЕГДС рекомендується 1 раз на рік. У разі розвитку ускладнень лікар-гастроентеролог визначить необхідні інтервали для проведення контрольних ФЕГДС.

Питання 10: Коли найбільш часто дає про себе знати виразкова хвороба шлунка?
Для захворювання характерне хронічний перебіг і циклічність, тобто найчастіше дає про себе знати в період весни і осені. Хвороба може турбувати роками, загострення змінюється періодом спокою і різким періодом відновлення симптомів. Тому дуже важливо при появі навіть незначних дискомфортов в епігастральній ділянці живота, негайно звертатися на консультацію до гастроентеролога.
У МЦ «Евромед» Ви можете пройти ФЕГДС з уреазний тестом і біопсією, ультразвукову діагностику органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка), а також по отриманню всіх даних консультацію гастроентеролога.
Ви - здорові, Ми - щасливі!

Попередня стаття
Біль в колінних суглобах
Наступна стаття
Соціальний проект