0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Мишкаклишоногий по лісі йде ...

Мишкаклишоногий по лісі йде ...

«Ведмедик клишоногий по лісу йде ... - Мишком клишавим дражнять все мене! Мама здивувалася: - Дурненький синку, Я завжди пишалася формою твоїх ніг. Я адже клишоногість, і тато клишоногість, клишоногість славно і дідусь Потап! Мишкаклишоногий став дуже пишався тим ... »
Все, напевно, пам'ятають цей прекрасний віршик, який розповідають всім малюкам, які з ретельністю під нього тупають ніжками і б'ють себе в лоб, при цьому часто смішно падаючи. Батьки розчулюють своїм незграбним ведмедикам-малюкам, які роблять перші свої кроки в цьому великому світі. У цій статті наші лікарі ортопеди-травматологи розкриють тему плоскостопості у дітей.
Плоскостопість у дітей до трьох років є фізіологічним, так як на внутрішній стороні стопи малюка зберігається «жирова» подушечка, яка є природним «амортизатором», що захищає опорно-руховий апарат дитини. Як тільки дитина робить активні перші кроки, відразу у батьків виникає питання як уникнути плоскостопості, яке взуття краще підходить, як тренувати ніжки дитини, щоб вони були рівні і красиві. По суті кожна дитина у віці до 5-6 років (іноді до 10-12 років) умовно «Ведмедик клишоногий», так як формування особливого вигину стопи відбувається поступово.
Цей вигин потужний амортизатор для хребта. При ходьбі, стрибках, бігу ми можемо отримувати «вбивається» удари в хребет, за рахунок вигину цей вплив нейтралізується. Тому дуже важливо проходити профілактичні огляди у ортопеда-травматолога згідно з графіком (1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, 1 рік, 3 роки і 6 років), це допоможе вчасно отримати рекомендації в плані корекції стоп вашої дитини і дасть можливість в майбутньому уникнути захворювань суглобів і хребта.
Основні поради з профілактики плоскостопості у дітей:

  • ходіння по нерівній поверхні босими ніжками (пісок, трава, ортопедичні килимки тощо)
  • дитина протягом дня повинен активно рухатися (активні ігри з м'ячем, катання палиці стопами по черзі)
  • обов'язково повинен робити підйоми на гору або шведську стінку босими ніжками
  • курси масажу для зміцнення м'язів
  • заняття танцями
  • ходіння на п'ята, чергуючи з ходьбою на носочках
  • легке взуття, м'яка, з жорстким задником, не тісна з натуральних матеріалів з еластичною підошвою.

Шановні наші малюки будьте здорові, адже якщо Ви - здорові, Ми - щасливі! А наші лікарі ортопеди-травматологи допоможуть Вашим батькам порадами, як зробити Ваші ніжки красивими і сильними.