0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

НІЖКИ СТРУНКІ - ТУРБОТОЮ досить

НІЖКИ СТРУНКІ - ТУРБОТОЮ досить

В сучасному світі високої моди і не менш високих каблуків жінки все частіше стикаються з проблемою здоров'я стоп. Одні пов'язують це з «комфортної» дизайнерської взуттям, інші - з «поганою спадковістю», а треті і зовсім з професійною діяльністю. Як же йдуть справи насправді? Відповісти на це питання ми попросили нашого лікаря ортопеда-травматолога вищої категорії Олексія Павленко.

Олексій ділиться, що до нього приходять з різними проблемами, але найбільш поширеною є деформація першого пальця стопи - «Шишка». Вона викликає в стопі дискомфорт при ходьбі, ускладнює вибір елегантного взуття і робить ходу незграбною.

Другий частою причиною звернення є «п'яткова шпора», яка буває двох видів: вроджена - викликана деформацією гомілковостопного суглоба і придбана - розвивається протягом життя внаслідок носіння незручного взуття і надмірного навантаження на ноги протягом дня. Вона проявляється вранці у вигляді болю в п'яті і зменшується після 15 хвилин ходьби.

«Шпори», і «шишки» найчастіше виникають у дівчат після 30 років і є ускладненням вродженого плоскостопості - як результат носіння взуття на високих підборах, неправильної постановки стоп під час сидіння або заняття бігом в неправильно підібраного спортивного взуття. Тому дуже важливо не нехтувати профілактичними оглядами ортопеда-травматолога в підлітковому віці.

Олексій рекомендує не чекати прояву проблеми, а вжити профілактичних заходів. Перш за все, звичайно, необхідно звернутися за консультацією до ортопеда-травматолога, щоб виявити особливості стопи і визначити найбільш ймовірні варіанти розвитку проблем. Доктор зможе дати вам індивідуальні рекомендації в залежності від діагнозу.

При порожнистої стопи (стопі з високим підйомом) вам порекомендують:

· Носіння м'якшою і комфортного взуття з м'яким задником, відкритим або нефіксованим підйомом (шнурівка).

· Використання взуття з каблуком не більше 2-3 см.

· Постійне носіння індивідуальних ортопедичних устілок, якщо ви віддаєте перевагу взуття без підборів.

· Для поліпшення циркуляції крові - прохолодний душ для ніг два рази в тиждень.

· Масаж стоп і гомілки курсами по 10-12 процедур з періодичністю два рази на рік.

· Стретчинг - набір вправ для розтягування м'язів стопи і гомілки.

При плоскій стопі:

· Взуття з жорстким задником.

· Взуття зі стійким каблуком до 5-7 см (в залежності від ступеня проблеми).

· Постійне носіння ортопедичних устілок.

· Масаж стоп і гомілки курсом до 15 процедур один раз на рік.

· Вправи на зміцнення м'язів стопи і гомілки.

З появою «шишки» для стопи додатково буде потрібно фіксатор першого пальця в нічний час доби і носіння міжпальцевих силіконових вставок днем.

Олексій, як спортивний лікар, також звертає увагу на те, що неправильно підібране взуття для занять спортом, її невідповідність фізичних навантажень можуть призвести до прогресування плоскостопості та як наслідок - до розвитку «шпор» і «шишок». Уникнути цих ускладнень допоможе консультація ортопеда-травматолога, спортивного лікаря перед початком занять спортом. Лікар не тільки допоможе підібрати правильну спортивне взуття, а й дасть рекомендації по фізичному навантаженні з урахуванням індивідуальних особливостей вашого організму. У нашій клініці розроблений спеціальний набір обстежень та консультацій Check-up Sport, що дозволяє визначити готовність організму до фізичних навантажень.

Але є й універсальні рекомендації, на які варто звернути увагу кожному, хто займається спортом:

· Тренуватися можна тільки в високоякісної спортивного взуття, призначеної для тих видів спорту, якими ви займаєтеся.

· Потрібно дозувати фізичні навантаження: чергування статичних і динамічних вправ, поєднання періодів активного навантаження з відпочинком, виконання кардиоупражнений як на початку, так і в кінці тренувань.

· Не варто бігати по твердому, твердому покриттю, потрібно стежити за технікою бігу (не допустимо «п'ятковий» біг), скоротити час використання біговій доріжки.

· Ввпервие починаючи займатися спортом або відновлюючи заняття після тривалої перерви, варто провести повноцінне тренування під наглядом тренера, щоб освоїти або відновити в пам'яті техніку виконання вправ.

Для тих же, хто все-таки хоче більш педантично підійти до цього питання, в EUROMED відкритий ортопедичний кабінет, оснащений сучасним обладнанням - подоскопом і подографом. Це дає можливість детально діагностувати всі відхилення форми стопи від норми, виробити правильне лікування і сформулювати вимоги до ортопедичних устілок.

Комп'ютерно-оптична подографія визначає точки неправильного розподілу центру ваги і маси тіла на стопу. Така процедура дозволяє виявити зони дисфункції стопи кожного пацієнта в залежності від його ваги і зростання. Подографія допомагає виявляти не тільки плоскостопість, а й деформації хребта, а також порушення тазостегнових суглобів.

Перевага методу - відсутність опромінення, доступність (обстеження проводиться прямо в кабінеті) і можливість динамічного контролю на всіх етапах лікування. Комплексний прийом ортопеда-травматолога включає консультацію, подоскопію, подографію і рекомендації щодо профілактичних та оздоровчих процедур, а також підбір індивідуальних ортопедичних виробів та рекомендації з приводу необхідного обсягу фізичного навантаження. Олексій упевнений, що це допоможе вашим ніжкам залишатися здоровими, а ході - бути легкою і летить!