0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Спи, моя радість, засни ... Чому повноцінний сон такий важливий?

Спи, моя радість, засни ... Чому повноцінний сон такий важливий?

З приходом весни, люди починають приділяти все більше уваги своїй зовнішності, станом внутрішніх органів і здоров'я в цілому. Кожен хоче виглядати свіжо і привабливо, адже весна - час пробудження і відновлення всього живого.

Найчастіше, стаючи на шлях поліпшення стану здоров'я і зовнішнього вигляду, люди починають з того, що переймаються походами в спорт-зал, налагодженням режиму харчування, прийомом різних вітамінних комплексів ... Звичайно, все це важливо, але далеко не всі згадують про найголовнішому - про сон. Адже здоровий сон є запорукою гарного самопочуття і здорового зовнішнього вигляду.

Почнемо з того, що процес сну призначений для відновлення організму після трудового дня. Під час повноцінного сну більшість органів працюють в уповільненому режимі: знижується тиск, температура тіла, дихання стає менш частим. Він важливий для роботи всіх систем організму, включаючи центральну нервову і кровоносну системи. Тобто, для того, щоб наш мозок нормально функціонував, отримував достатнє харчування киснем, потрібно обов'язково висипатися. Це дозволить поліпшити пам'ять, підтримати творче мислення і підвищити здатність до навчання. Крім того, достатній і якісний сон необхідний для контролю над емоціями і поведінкою.

Дефіцит сну, який може накопичуватися з часом і приводити до збільшення наслідків, може стати причиною зниження уваги, стресів, депресивних станів і навіть емоційної кризи. Людина, у якого спостерігається хронічний недосип, може бути агресивним, вразливим, мати сповільнену швидкість реакцій на зовнішні подразники, що піддає його і оточуючих на небезпеку.

Серцево-судинна система також схильна до впливу якості і кількості сну - якщо людина створює собі умови для повноцінного сну, його рівень холестерину і артеріальний тиск залишаються в нормі, що сильно зменшує ймовірність різних серцево-судинних захворювань і хвороб нирок.

Крім психічної та емоційної складових людського здоров'я, сон також важливий для нормального гормонального статусу людини. У нашому організмі є гормони, які виробляються циклічно в нічний час. Зокрема, гормон росту - він виробляється в фазі глибокого сну, і відповідає не тільки за зростання, але і за розвиток м'язів і відновлення клітин. Також, під час сну у людини виробляються ендорфіни - гормони щастя.

Резистентність організму - його здатність протистояти різним інфекціям і вірусних захворювань - також пов'язана з якістю сну. Втомленому організму зовсім не хочеться боротися з зовнішніми подразниками, імунітет слабшає і є всі шанси захворіти.

Важливо звернути увагу на те, що здоровий сон відбивається не тільки на внутрішньому, а й на зовнішньому стані організму. Завдяки повноцінному сну, організм омолоджується, поліпшується колір обличчя, шкіра приходить в тонус. У той же час дефіцит сну є стресовим фактором для всього організму і тут же відбивається на стані шкіри: з'являються зморшки, шкіра зневоднюється, з'являються пігментні плями.

Наостанок, відзначимо, що, в залежності від віку, час сну, необхідного для заповнення сил і відновлення організму відрізняється. Так, немовлята (до 1 року) повинні спати близько 16-18 годин на добу, адже це період активного росту малюка. Школярам потрібно спати 8-9 годин на добу. А дорослим і літнім людям досить 7-8 годин для ефективного поповнення сил.

В разі, коли людина з якихось причин стикається з проблемою безсоння або тривожного сну - йому необхідно звернутися за консультацією до невролога, який допоможе ідентифікувати проблему і призначить лікування.

Бажаємо Вам щоденного повноцінного сну, чудесного зовнішнього вигляду і міцного здоров'я! Ви здорові! Ми - щасливі!