0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Шкільна короткозорість

Шкільна короткозорість

Однак, не всяка короткозорість є набутою. Тому спочатку розберемося, що це за захворювання і які можуть бути причини його виникнення.

Короткозорість або міопія - порушення якості зору, коли ми добре бачимо предмети поблизу і погано ті, що на відстані. Міопія може розвиватися, як у зв'язку з вродженою схильністю, так і в зв'язку з надмірними навантаженнями на очну м'яз. Відповідно, розрізняють вроджену і придбану короткозорість, патологічну або прогресуючу, неправдиву і спадкову.

Вроджена міопія розвивається в процесі вагітності і найчастіше страждають від неї недоношені діти. Придбана розвивається в процесі збільшення розміру очі в період росту людини - її можуть викликати підвищені зорові навантаження в ранньому віці. У разі, коли батьки страждають від короткозорості - у дитини є схильність до захворювання, і тому розвиток міопії вважається спадковим. У такому випадку потрібно проявляти особливу увагу до стану зору дитини і раз на рік проходити консультацію лікаря-офтальмолога, щоб не упустити момент своєчасного лікування.

Що стосується темпів розвитку, то небезпечною вважається високо-прогресивна або патологічна короткозорість, при якій спостерігаються дуже високі темпи погіршення зору. У таких випадках можливі ускладнення у вигляді відшарування сітківки, катаракти та інших дегенеративних змін.

Поняття неправдивої міопії пояснюється спазмом м'яза, яка відповідає за акомодацію ока. Може бути викликане конституційними особливостями організму, або втомою і перенапруженням. Такий прояв міопії - тимчасове, і легко піддається коригуванню в разі своєчасної діагностики та вжиття заходів.

Що може стати причиною розвитку захворювання у дітей шкільного віку?

  1. Порушення гігієни зору: погане освітлення робочого місця, читання в транспорті або в положенні лежачи, надмірне захоплення комп'ютером і телевізором.
  2. Спадковий фактор - схильність до розвитку захворювання і особливості організму (подовження очне яблуко).
  3. Хронічні захворювання дихальних шляхів, сколіоз, загальне ослаблення імунітету, порушення режиму роботи і відпочинку, недотримання балансу в раціоні харчування.

Профілактичні заходи можуть допомогти не допустити прояву короткозорості, або уберегти дитину від її прогресування. Тому батькам дітей шкільного віку рекомендовано дотримуватися наступних правил:

  • Стежити, щоб раз на рік дитина проходив консультацію лікаря-офтальмолога
  • Організувати достатнє освітлення робочого місця дитини і регулярне провітрювання приміщення, в якому воно знаходиться
  • Прищепити дитині звичку виконувати зорову гімнастику протягом 1-3 хвилин кожні 20-25 хвилин при виконанню домашнього завдання
  • Організувати черговість періодів інтелектуальної активності дитини з періодами фізичної активності
  • Стежити, щоб дитина достатньо часу проводив на свіжому повітрі, багато рухався, а час проведений за комп'ютером і іншими гаджетами, скоротити до 1,5-2 годин на день (періодами по 30 -40 хв)
  • Навчити Дитину правильно сидіти за столом: писати, дотримуючись поставу; читати, тримаючи книги і зошити на відстані 35-45 см від очей.

 

  • У раціоні харчування кожної дитини, а особливо в шкільному віці, мають бути присутні всі необхідні мікро- і макро-елементи, зокрема цинк, вітаміни D, Е, А, вітаміни групи В - ці речовини міститися в чорниці, сухофруктах, горіхах, морській рибі, яйцях і вершковому маслі

Дотримуючись такі нескладні рекомендації, ви зможете не тільки вчасно виявити появу проблем із зором у дитини, а й зовсім їх уникнути. Ви здорові! Ми - щасливі!