0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Вальс Гормонів

Вальс Гормонів

Здоров'я людини на 50% залежить від його способу життя, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я. За 20% припадає на спадковість і навколишнє середовище, і тільки на 10% ми залежимо від медицини. Ось чому не існує «чарівних таблеток», які разом вирішили б всі проблеми.

Основа нашого самопочуття - це гормональний фон. Для того, щоб коригувати його в потрібну сторону, потрібно вчитися чути потреби свого організму. Здається, що все просто - але ті самі гормони, які покликані допомогти людині вижити, іноді починають заважати успішної комунікації. ось дев'ять гормонів, які можуть вибити вас з рівноваги: ​​

Кортизол - гормон стресу
Інсулін - гормон, що регулює засвоєння глюкози
Тестостерон - чоловічий статевий гормон
Естроген - жіночий статевий гормон < br /> Лептин - гормон жирової тканини, що регулює енергетичний обмін
Соматотропин - гормон росту
Адипонектин - гормон, що зменшує інсулінорезистентність
Грелін - гормон голоду
Тиреоїдні гормони - гормони щитовидної залози

Якщо вас переслідує відчуття тривожності, паніки, збудливості - швидше за все, це проблем з кортізолом. Через гормональних змін з'являється тяга до солоного (рідше - до солодкого), посилюється дратівливість, можуть почати тремтіти руки. Кортизол також може провокувати прискорене серцебиття і запаморочення, проблеми зі сном і тиском. Розсіяна увага теж може бути приводом для занепокоєння. Цей же гормон не дає людині схуднути, навіть якщо той дотримується дієти і режиму фізичних навантажень.

Якщо не виходить знизити вагу, питання може бути і в рівні цукру в крові. Глюкоза в нашому організмі виділяється постійно - це природна реакція організму на потрапляння їжі в ротову порожнину. Питання в тому, як часто відбуваються ці викиди, і з якою інтенсивністю. Рівень глюкози регулюється гормоном інсуліном. Якщо його рівень підвищений, можна помітити у себе такі симптоми:

  • Постійний голод і неможливість насититися
  • Неконтрольована тяга до солодкого
  • Підвищений тиск
  • Індекс маси тіла вище 25

Індекс маси тіла (ІМТ) - це величина, яка показує співвідношення між ростом і вагою людини. Розраховується за формулою:

маса тіла (кг)
--------
(зростання) ^ 2 (м)

Нормальними вважаються значення від 18,5 до 24,99. Але недолік або перевищення маси тіла за допомогою ІМТ можна оцінити тільки побічно. Потрібно враховувати й інші показники: обсяги і співвідношення м'язів і жирової тканини.

Гормони, які ми звикли вважати виключно чоловічими, насправді виробляються і в організмі жінки. Ключова відмінність в їх кількості. Якщо в жіночому організмі показник тестостерону перевищує 3,09 пг / мл, він провокує появу таких проблем: випадання волосся, поява їх на руках, грудях або особі, жирність і запалення на шкірі, виникнення папілом. Можуть з'явитися порушення циклу, полікістоз яєчників і навіть безпліддя. У той же час надлишок естрогенів дає набряклість, швидкий набір ваги, мігрені та інші проблеми.

Будь-яке помітне відхилення від вашого нормального самопочуття - це привід здати аналізи на гормони. Наприклад, ви стали більш чутливими до холоду, хоча завжди тепло одягнені, або помічаєте нехарактерні для себе болю в суглобах і м'язах. Насамперед потрібно записатися до терапевта, який з урахуванням ваших скарг направить на потрібні аналізи і обстеження. Але в подальшому після усунення симптомів стежити за своїм станом має бути вам особисто.

Чи не виснажуйте себе дієтами і обмеженнями - міняйте спосіб життя комплексно. Давайте організму хороший набір цілісних продуктів, прислухайтеся до гормональних його потребам і будьте здорові.

  • 30.01.2020
Попередня стаття
Містер X Цукровий Діабет