0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Як правильно прийти на первинну консультація до гінеколога

Як правильно прийти на первинну консультація до гінеколога

Сьогодні ми торкнемося основні моменти, які допоможуть Вам максимально отримати інформацію про своє жіноче здоров'я. Готовність до спілкування з доктором і надання йому всієї інформації в проміжок консультації тривалістю 45 хв дасть можливість отримати відповіді на всі ваші запитання.

Отже, ось що треба обов'язково згадати, а найкраще записати в блокноті перед візитом до лікаря.

 1. У якому віці у вас почалася менструація. Чи не "як у всіх", так як у всіх вона починається з 9 до 16 років. треба згадати або уточнити у мами.
 2. Як ваші місячні ходять - по скільки днів і який між ними проміжок (від початку до початку), наприклад по 5 днів через 28 днів.
  Напевно, як і всі жінки ви ведете календар, але, займаючись з'ясуванням цієї інформації безпосередньо на прийомі, ви витрачаєте час, який можна було б використовувати на обговорення важливих питань з доктором. Якщо ви приймаєте контрацептиви і не ведете календар, захопіть з собою упаковку препарату або запишіть день прийому таблетки.
  Якщо ваш менструальний цикл змінювався (був чи став нерегулярним), постарайтеся точно пригадати, як і коли це відбувалося, і зобразити у вигляді схеми. Відзначте також, чи були у вас перед появою проблем з циклом зміна ваги (набір або різке схуднення), стрес, хвороба або інші серйозні зовнішні чинники.
 3. Як ви охороняєтеся. Називати метод "перерваний статевий акт" словом "ніяк" не варто, так як це викличе логічне запитання лікаря: "Якщо ви ніяк не охороняєтеся, чому ж ви не вагітніє? "- і він почне підозрювати безпліддя. Якщо ви приймаєте контрацептиви - згадайте їх назва і період часу, протягом якого ви їх використовуєте.
 4. Скільки у вас було всього вагітностей і чим вони закінчилися - варіанти:
  • пологи, пологи шляхом кесаревого розтину - здоров'я дитини, наявність відхилень, вроджених вад, генетичних захворювань;
  • аборт - медикаментозний або хірургічний, чи були ускладнення;
  • викидень - на якому терміні;
  • завмерла вагітність - на якому терміні;
  • позаматкова вагітність - з якого боку, чи повністю труба.
 5. Які у вас були гінекологічні захворювання. Це досить важливе питання, незважаючи на те що ви прийшли до гінеколога. Важливо згадати або запитати у батьків всі ваші захворювання, операції і травми. Така інформація допоможе лікарю визначитися з необхідністю додаткового обстеження перед вагітністю або дасть можливість правильно встановити причину захворювання або стану.
  Це не пусті розпитування, а важлива клінічна інформація. Роблю на цьому такий акцент, так як регулярно стикаюся з ситуацією, коли пацієнтка на початку консультації каже, що "нічим не хворіла, хіба що застуда", а до кінця згадує, що перенесла дві операції, перитоніт і ще у неї порок серця.
 6. Наявність лікарських алергій - ще одне найважливіше питання, до якого пацієнтки часто підходять зовсім несерйозно. Треба відразу ж обмовитися, що нудота або розлад шлунку не є алергічними реакціями. Мова, як правило, йде про висипаннях на шкірі з сверблячкою, набряку Квінке або анафілактичний шок. Знову ж варто звернутися до допомоги батьків, якщо ви самі не пам'ятаєте, на які ліки у вас траплялася алергічна реакція, або подивитися виписки зі стаціонару, де це зазначається.
  Легковажного ставлення до цього пункту бути не повинно, так як значна кількість нещасних випадків в медицині, аж до смертельним результатів, іде за рахунок причини гостро розвинулась алергічної реакції.
 7. Взяти на прийом всю медичну документацію, яку ви знайдете, роздрукувати результати аналізів, які лабораторія надсилала вам на пошту. Дані ультразвукових досліджень органів малого таза, молочних залоз, кольпоскопії. Вся ця інформація необхідна гінеколога, щоб скласти правильне уявлення про ваше здоров'я. На словах і по пам'яті ви можете неправильно вказувати назву операцій, результати аналізів або, таке буває нерідко, навіть не знати, що у вас видалено і чим це в результаті дослідження виявилося.

Звичайно Ви можете просто прийти на прийом нічого з собою, не взявши з вище перерахованих пунктів (до речі приносити з собою пелюшки, гінекологічні набори не треба, це все Вам буде надано на прийомі)

Отже, розглянемо: Що буде, якщо просто прийти на прийом?

Звичайно, можна нічого з перерахованого не робити і, просто обмежитися записом на прийом до лікаря, прийти з невеликим запізненням, відразу ж повідомити доктору, що "дуже хвилююся, гінекологів не люблю і вік би взагалі цих лікарів не бачила". Половину прийому згадувати перший день останньої менструації і те, чим хворіла, шукати в пошті лист з лабораторії і показувати доктору на телефоні бланк аналізу, плакати, щиро шкодуючи себе, і запевняти доктора, що ось зараз вона заспокоїться і продовжить спілкування.

При подібному розкладі якість консультації падає в рази. Часу на конструктивну бесіду залишається зовсім мало, емоції не дозволяють поставити все запитання й зрозуміти, що пояснює доктор.

В ваших інтересах взяти з цього прийому все, а не зіпсувати настрій собі і дати можливість доктору допомогти Вам у вирішенні найголовнішого питання Жіноче Здоров'я. Доктор - це професіонал і особистість, тому допоможіть йому - простягніть «руку», надайте всю інформацію і отримаєте Допомога. І Тоді Ваш прийом буде Ідеальним.

Ви здорові! Ми Щасливі!

 

Попередня стаття
Зміцнюємо імунітет восени
Наступна стаття
Алергії і харчування