0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Біль у грудній клітці

Біль у грудній клітці

Біль у грудній клітці - одна з найбільш лякаючою болю для будь-якої людини, особливо, якщо йому (їй) за 45 ... Обґрунтовано такий страх? Так.

Тому що ця біль-один і ознак прояви гострого інфаркту міокарда, який може привести до смерті або інвалідності.

Але грудна клітка-це не резервуар для серця. Це частина тіла людини, що складається з кісток, м'язів, суглобів, безлічі судинних і нервових сплетінь і містить всередині безліч органів, крім серця (трахея, легені, стравохід, аорта ...) І кожен елемент може дати больовий синдром при певної патології. Так як все ж визначитися, яка біль смертельна небезпечна, а яку можна потерпіти або перебитися знеболюючою пігулкою?

Отже, біль серцева, небезпечна, яка вимагає невідкладної допомоги: частіше за грудиною, яка пече, що здавлює, стискує; може віддавати в ліве надпліччя, ліву руку, в шию, нижню щелепу; супроводжується задишкою або відчуттям нестачі повітря, різкою слабкістю, запамороченням (навіть втратою свідомості), пітливістю, почуттям «страху смерті».

Це класична картина, красиво описана у всіх підручниках, розмальована на плакатах в медичних установах і заполонила інтернет. Вже багато хто знає, як розпізнати ознаки інфаркту і як спробувати допомогти хворому. Але є інші, більш приховані симптоми, які навіть сам пацієнт не розпізнає як життєво небезпечні: не біль, а тяжкість в грудній клітці, іноді печія (правда, вона постає не після прийому їжі, а після фізичного навантаження і проходить в спокої), якась то слабкість після незначного фізичного навантаження, нудота, іноді блювота ( «напевно, з'їв щось не те»), болі в животі. Такі приховані знаки інфаркту можливі у людей, які страждають на цукровий діабет, у хворих зі зниженою функцією щитовидної залози, при частому прийомі знеболюючих (ібупрофен, німесулід, анальгін, мелоксикам) препаратів з приводу хвороб суглобів. І як не надто яскраві залишаються без уваги хворого, його рідних і близьких. Як наслідок-«перенесений на ногах інфаркт міокарда» (в кращому випадку) з аритміями, серцевою недостатністю, погіршення якості життя, в гіршому випадку-раптова аритмическая смерть. Тому в усьому світі найбільш частою причиною смерті є хвороби серцево-судинної системи (від 45 до 65% всіх смертей) і 30% з них-від інфаркту міокарда. Цифри серйозні і вимагають по-новому поглянути на свій стан здоров'я. І при цьому бажано не гадати на кавовій гущі і не юзати в інеті в пошуках схожих симптомів, а звернутися до лікаря, не втрачаючи часу. Згаяний время-- це погіршення якості життя або вкорочення цього самого життя. Похід до лікаря (терапевта, кардіолога, сімейного лікаря) займе не багато часу (15-30 хв), додаткові сучасні методи обстеження (лабораторні дослідження, ЕКГ, холтерівське моніторування ЕКГ, АТ, УЗД серця) допоможуть встановити причину болю в грудній клітці, оцінити стан серцево-судинної системи і ризики розвитку серцево-судинної катастрофи індивідуально для кожного з урахуванням статі, віку, супутніх захворювань. Це дозволить розробити індивідуальний план лікування, реабілітації для хворих, план щодо зміни способу життя для запобігання ускладнень або навіть самої хвороби. Це дозволить заощадити кошти для лікування гострого інфаркту міокарда, догляду, подарує Вам повноцінне життя і час-найдорожче, що є у людини!

Зробіть же перший крок назустріч Вашому серцю, і воно віддячить Вас по-справжньому щасливими роками!

Кардіолог Е. Федорова