0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Їжа майбутнього або що ми будемо їсти завтра?

Їжа майбутнього або що ми будемо їсти завтра?

Світ не стоїть на місці, а розвивається зі швидкістю, яка - схоже - скоро перевищить швидкість звуку, світла та інших природних явищ.

Колосальні зміни (найчастіше в кращу сторону) можна помітити не тільки в сфері космонавтики, медицини, машинобудування, енергоразработкі, але і в області харчової промисловості. Це й не дивно, адже людство росте і відтворюється завдяки поживним речовинам, що містяться в продуктах.

Мало хто знає, що крім того факту, що в країнах третього світу проблема недоїдання стає однією з основних причин низької тривалості життя, вчені всього світу працюють над тим, щоб уникнути появи такої ж проблеми в країнах розвинених, де зараз продукти харчування в надлишку. Насправді, існує безліч джерел, які стверджують, що до 2050 року (а то й раніше) потреба в їжі зросте - як мінімум - на 50%. Тому вже зараз розробляються всілякі варіанти замінників їжі, які дозволили б підтримувати людство, що не виснажуючи земельні ресурси.

Перше, що, швидше за за все, приходить на розум, коли говорять про їжу майбутнього - це таблетки. Так-так, таблетки, капсули і все, у що можна «покласти» достатньо поживних речовин, щоб підтримувати життєві сили організму. Однак, головна проблема - крихітний обсяг таблетки. Людина навряд чи зможе наїстися однією «пігулкою», адже шлунок вимагає більшої кількості їжі.

Друге, як можна було здогадатися, - це порошкова їжа. Всі пам'ятають дитячі молочні суміші і кашки, що нагадують за консистенцією новомодні смузі? Так ось, така альтернатива звичній нам їжі теж розглядається, з одного лише проблемою - для насичення людині необхідно жувати. І це вже питання фізіологічних особливостей організму - під час жування виділяються речовини і гормони, що відповідають за відчуття ситості і процес засвоєння їжі. На те у нас і зуби, щоб жувати. І на те немовлят і переводять на більш крупно-фракційну їжу, як тільки вони навчаться справлятися зі шматочками, подрібнюючи їх за допомогою перших зубів.

Третю альтернативу, яку пропонує вченими, ми з вами бачили вже 15 років тому в популярному дитячому фільмі «Чарлі і Шоколадна фабрика », в якому Містер Вонка в майже лабораторних умовах розробляв жевачку, яка повинна була замінити повноцінний обід, змінюючи смак в процесі жування. Якщо пам'ятаєте, то його розробка була незавершеною, що призвело до цікавих наслідків для «тестувальника» :) Власне, зараз цей вид альтернативної їжі теж недопрацьований - питання зміни смаку і насичення все так же залишаються відкритими.

Але дослідники не зупиняються, продовжуючи висувати альтернативні варіанти їжі для людства. Так, вже сьогодні деякі компанії створюють їжу за допомогою 3D принтерів. Поки, мабуть, цей спосіб найбільш прийнятний, але занадто дорогий, щоб вивести його на рівень мас-маркету.

Однак, це не єдина дорога альтернатива продуктам харчування, які ми споживаємо з вами зараз. Адже м'ясо з пробірки і пароподібна їжа - вже давно перестали бути уявою. Ще в 2013 році був підсмажений перший бургер з пробірки (ціну цієї котлети краще не згадувати><), а живильний пар часом використовується в дуже просунутих ресторанах.

Подумати тільки, зовсім недавно людство тільки навчилося обробляти грунт, витягуючи з неї максимум користі і - по можливості - не приносячи їй шкоди. А тепер великі уми працюють над тим, щоб забезпечити людству здорове і довге життя, не вдаючись до надмірного використання земельних ресурсів і не виснажуючи запас мікро- і макроелементів, необхідних для відновлення ґрунтів і популяції інших живих організмів.