0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Інтерв'ю з гастроентерологом клініки Евромед

Інтерв'ю з гастроентерологом клініки Евромед

Все частіше ми стикаємося з усвідомленням того, що сучасний темп і мегаполіс, диктують свої умови і впливають на наш спосіб життя. Ми вирішили поцікавитися у нашого головного лікаря - гастроентеролога вищої категорії Агапова Наталії Геннадіївна - як саме проявляється і відбивається на нашому здоров'ї вплив цих факторів.

Наталія, які саме особливості сучасного режиму харчування ви можете відзначити? Як вони впливають на стан нашого організму?

Все частіше ми починаємо звертатися до фаст-фуду. Безумовно, він завоював популярність серед всіх груп населення, будь-якого віку, і поступово сучасна людина отримує залежність від швидкої їжі, не розуміючи яку шкоду завдає це організму. Адже фаст-фуд - це прямий шлях до розвитку гастриту, виразкової хвороби, панкреатиту, ожиріння, цукрового діабету, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби. Шлунково-кишкового тракту - це «другий мозок» нашого організму, за рахунок високого рівня розвитку нейронів ШКТ, стрес повністю відбивається на його роботі. Багато з нас на тлі нервових розладів відчувають нудоту, отримують природне розлад роботи кишечника. Психологічне перенапруження призводить до порушення скорочення м'язів шлунково-кишкового тракту, зміни кровотоку в ньому і розвиток запального процесу, який призводить до формування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Які групи населення найбільш схильні до небезпеки зіткнутися з захворюваннями шлунково-кишкового тракту?

Як я вже говорила, населення всіх вікових і соціальних категорій може вважатися групою ризику. Чи варто говорити, що захворювання шлунково-кишкового тракту займають третє місце за смертністю після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Така тенденція наблюжается у всіх мегаполісах світу. Жертвами захворювань шлунково-кишкового тракту часто стають чоловіки: у них такі діагнози, як панкреатит, цироз печінки і інші, викликані вживанням алкоголю і поганий стресостійкість, зустрічаються в три рази частіше, ніж у жінок. З нелетальних захворювань найбільш частими є гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, холецистит і жовчнокам'яна хвороба. Звичайно, вони є наслідком порушення не тільки режиму харчування, а й режиму як такого (чергування різних видів діяльності, роботи і відпочинку), чому піддається кожен з нас, живучи в мегаполісі.

Які поради та рекомендації ви можете дати, - з лікарської точки зору - щоб жіхні в мегаполісі не стала проблемою?

Дуже важливо дотримуватися правильного режиму харчування - адже якість їжі і раціон людини на 70% впливають на процеси старіння і регенерації клітин організму. Повноцінне, але не надмірне, харчування - запорука гарного самопочуття і настрою.

У першу чергу, потрібно пам'ятати, що овочі та фрукти - невід'ємна частина здорового харчування, і повинні становити не менше 50% відсотків від щоденного раціону. Віддавайте перевагу сезонним фруктам і овочам, щоб наситити організм необхідними мікро-елементами і вітамінами.

Варто також пам'ятати про те, що організму необхідно отримувати достатню кількість білка, причому джерела його повинні бути як рослинного, так і тваринного походження - для збереження балансу, повноцінної компенсації та регенерації м'язового каркаса .

Для захисту від стресів, безсоння і головного болю - кожному міському жителю необхідно двічі в тиждень вживати морську рибу, яка є джерелом вітаміну D, який в свою чергу є пластичним матеріалом для нервової системи.

Водний баланс в організмі необхідно підтримувати за допомогою чистої питної води (крім чаю та інших напоїв, потрібно пити 1,5 л води в день - якщо для цього немає медичних протипоказань), що вбереже від передчасного старіння клітин.

Для швидкого відновлення сил - в екстрених ситуаціях - краще скористатися сухофруктами (родзинки, інжир, курага, горіхи), замінивши ними різні шкідливі солодощі з рафінованим цукром в складі.

І наостанок, хочу нагадати про важливість сну - тобто відпочинку та регенерації всіх систем організму. 8 годин сну на добу - та норма, яку варто виконувати навіть тим, хто вже «звик» спати по 5-6 годин і «нормально» себе почуває після такого «відпочинку». Втома має властивість накопичуватися і може з часом вилитися в дуже серйозні проблеми зі здоров'ям.