0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Містер X Цукровий Діабет

Містер X Цукровий Діабет

Цукровий діабет - це ендокринне захворювання, яке характеризується порушенням засвоєння глюкози і дефіцитом інсуліну.

Діабет буває 1 і 2 типів. Діабет першого типу має на увазі абсолютну інсулінозалежних, організм просто не виробляє власний інсулін. На нього припадає 10-15% всіх випадків захворювання.

Другий тип набагато більш поширений (в середньому 85%) і майже завжди супроводжується зайвою вагою. Лікування полягає в першу чергу в радикальній зміні способу життя. В такому випадку інсулін організмом виробляється, але його недостатньо або він по яких-небудь причин неефективний.

Діабет може виникати як через генетичних факторів, так і з-за сформованих неправильних звичок або навколишнього середовища. Перенесені в дитинстві захворювання, національність, вік, медичні фактори - все це має свій вплив.

Масштаби захворюваності лякають: за останні сорок років кількість хворих на діабет збільшилась в 4 рази. Насторожує і те, що багато хто не пов'язують свої симптоми з описом хвороби, і не підозрюють про діагноз. Ось які симптоми можуть стати підставою для візиту до лікаря:

  • Постійна спрага або почуття голоду
  • Погіршення зору
  • Зниження ваги без помітної причини
  • Часті сечовипускання
  • Незагойні ранки і гнійники
  • Підвищена втома

Лікування діабету має бути постійним. Це повна зміна способу життя: регуляція харчування, фізичних навантажень, контролю рівня цукру в крові. Таким чином можна полегшити існуючий стан і уникнути погіршення симптомів. Лікуючий лікар проконсультує, видасть необхідні рекомендації і призначить дієту, але основа в будь-якому випадку буде такою: відмовитися від алкоголю, куріння, солодкої і жирної їжі.

Всі ті ж рекомендації допоможуть вам нейтралізувати фактори ризику, якщо ви знаєте, що схильні до захворювання - наприклад, у одного з ваших батьків діабет. Дуже важливо підтримувати адекватний рівень цукру в крові за рахунок дієти і помірних навантажень. Не потрібно бігати марафони, досить включити 3-4 активності в тиждень в 150 хвилин сумарно. Для профілактики відмінно підходить скандинавська ходьба або плавання.

Якщо вже з'явилася необхідність в регулярних ін'єкцій інсуліну, краще запам'ятати порядок місць уколу по швидкості всмоктування: живіт, плече, таз і стегно. А правильну техніку набору і введення препарату покаже лікар.

Діабет обов'язково потрібно лікувати. Якщо цього не робити, він може привести до інфаркту, інсульту, сліпоти і ампутації кінцівок (в порушення кровотоку ніг і наступних проблем).

Не ігноруйте свої статки - ведіть здоровий спосіб життя, регулярно здавайте аналізи і проходите планові обстеження. У 80% випадків захворювання можна уникнути просто вчасно звернувши увагу на симптоми.

  • 27.01.2020
Попередня стаття
Ведення вагітності
Наступна стаття
Вальс Гормонів