0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Кисломолочні продукти У ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Кисломолочні продукти У ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Використання кисломолочних продуктів в раціоні дітей сприятливо впливає на стан їх здоров'я, і ​​пов'язано це з тими новими властивостями, якими володіють кисломолочні продукти.В раціон дитини з шестимісячного віку крім молока обов'язково вводите кисломолочні продукти: кефір, йогурти, сир. Ці продукти харчування збагачені захисними властивостями шляхом закваски за допомогою біфідобактерій, лактобактерій та інших культур. Саме ці пробіотичні мікроорганізми визначають "функціональні" властивості готового продукту. Відповідно до сучасних вимог кисломолочні продукти повинні містити пробіотичні бактерії вплив на організм яких доведено не тільки для відповідного штаму, а й готового продукту. Бактерії які містяться в кисломолочних продуктах пригнічують ріст патогенної мікрофлори. Живі бактерії стійкі до шлункового соку, харчовим ферментам, лізоциму і в активному стані проходить через усі відділи травного тракту. Кисломолочні продукти беруть участь в синтезі вітамінів В1, В2, В6, Рр, В12, К, фолієвої кислоти.
Сьогодні кисломолочні продукти це одночасно ефективного пребиотик і продукт дитячого дієтичного харчування. Сучасні технології оптимізують ці продукти збільшуючи кількість не тольки корисних бактерій але і вміст кальцію, вітаміну D3, йоду та інших мікроелементів для організму дитини який росте.
Щоб отримати кисломолочний продукт додають певні бактерії або грибки. Щоб отримати кефір додають кефірні грибки, молочнокислі палички; йогурт - болгарську паличку, термофільна стрептокок; кисле молоко - чисті культури молочних стрептококів; ацідофільну кисле молоко - молочний стрептокок і ацідофільнау паличку.
В процесі кисломолочного бродіння в продукті знижується кількість лактози, яка під впливом бактерій для закваски перетворюється в молочну кислоту. Процес закваски призводить до коагуляції молочного білка, виходить ніжний згусток. Тому діти, які мають часткову лактазную недостатність (в тому числі на тлі гострої кишкової інфекції) краще переносять кисломолочні продукти, ніж прісні.
Виготовляти кисломолочні продукти допустимо і в домашніх умовах. Додають готову закваску до кіпяченомо, охолоджуванням до 35-37 С цілісного коров'ячого молока для дітей старше 9 місяців, або адаптованості дитячої суміші для дітей з 6 до 9 місяців. Перевагою кисломолочних продуктів то що вони можуть бути самостійним повноценним блюдом для дітей старше 6-7 місяців 1-2 рази на день і мають ряд лікувально-профілактично властивостей.
Вживання кефіру та інших кисломолочних продуктів на основі незбираного молока в харчуванні особено грудних дітей може привидиться до небажаних наслідків. Адаптованість молочні продукти містять високий рівень білка і мінеральних солей, мають скроню осмолярність і кислотність. Завдяки сучасним технологіям в дитячому харчуванні впроваджують кисломолочні продукти на основі модифікованого коров'ячого молока (за складом наближеного до жіночого молока).
Кисломолочні продукти можуть іспользаватся для профілактики або корекції дисбіозу кишечника, для дітей з запорами і при загрозі розвитку респіраторної вірусної інфекції.
Тому важливо знати що кисломолочні продукти:

  • пригнічують ріст шкідливих мікроорганізмів
  • стимулюють зростання корисних бактерій в кишечнику
  • зніжают рівень лактози зменшуючи здуття живота і кишкові кольки
  • збільшують кількість вітамінів Груп В.
  • покращують моторику кишечника

перевагою кисломолочних пробіотичних продуктів харчування є можливість тривалого їх застосування.

Будьте здорові!