0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Здоров'я

Здоров'я

Що таке здоров'я досить важке запитання. На побутовому рівні здоров'я це просто відсутність хвороб, але насправді це так, може вважатися людина здоровою просто якщо його нічого не турбує в плані роботи всіх органів і систем.

Здоров'я-- це «стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів». Багатьох з нас, перш за все, цікавить фізична складова здоров'я, проте вона не єдина, хоча і дуже важлива. Здоров'я багато в чому залежить від умов життя і праці, визначаються політичним ладом і рівнем соціально-економічного розвитку держави, а також від екологічних і географічних чинників навколишнього середовища. Головним же чином воно залежить від способу життя людини, його духовності, світогляду, ставлення до власного до себе і до інших людей і природі.

Розрізняють такі складові здоров'я:

• Фізичне здоров'я людини залежить від того, наскільки добре виконують свою роботу опорно-рухова, кровоносна, травна, нервова, видільна та інші системи організму.

• Людина також представник суспільства і ця роль формує її соціальне здоров'я.

• Психічна складова здоров'я включає в себе здатність правильно оцінювати і сприймати свої почуття і відчуття, свідомо керувати своїм емоційним станом. Духовний розвиток людини визначає мету її існування, ідеали і життєві цінності, теж впливає на формування здорового способу життя і здоров'я в цілому.

Втратити здоров'я легко, відновити іноді вкрай важко, тому найважливіше це зберегти його. У цьому допоможе виконання ряду простих правил для підтримки в цілому рівноваги і гармонії в організмі.

Правильно харчуйтеся і зробіть здорове харчування звичкою для всієї родини

Їжте корисні продукти з усіх груп щодня: овочі і бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки і горіхи; молочні та кисломолочні продукти; рибу, м'ясо, яйця. Обмежте кількість солі, цукру і жирів.

Будьте активними

Тільки 30 хвилин фізичних вправ в день істотно зменшать ризик інсульту, діабету і раку, продовжать тривалість і якість життя, поліпшать настрій. Якщо у вас немає часу на тренування, вийдіть на прогулянку, зробіть прибирання будинку (так-так, це також фізична активність), змініть звичний маршрут, пройдіться пішки замість проїхати кілька зупинок на автобусі, припаркуйте машину трохи далі.

спите достатньо

Щонайменше 7:00 сну щоночі допоможуть уникнути діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, збільшення ваги і ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров'я, депресії.

Не паліть

Сигаретний дим, що заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, по крайней міру, 250 - шкідливі, а більше 50 викликають рак. Якщо у вас є така шкідливу звичку, з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням зменшиться

Пийте достатньо води і намагайтеся обмежити споживання солодких напоїв

Норма рідини в день для дорослої людини - 4% від загальної маси тіла, тобто 2800 - 3000 мл / день при вазі 70-75 кг. Це може бути виключно вода або також рідкі страви, продукти харчування та напої. Майте на увазі, на показники потреби в рідині впливають різні чинники - індивідуальні особливості, рівень фізичної активності і температура навколишнього середовища. Головним сигналом і контролером споживання рідини є відчуття спраги.

Не займайтеся самолікуванням

Самолікування може нашкодити. Якщо вас турбує стан вашого здоров'я, не шукайте рад на форумах, не питайте знайомих, не довіряйте сліпо рекламі - зверніться до лікаря і отримаєте правильний діагноз і рекомендації

вакцинуйтеся

вакцинують самі і вакцинуйте дітей згідно з календарем щеплень і визиску пропущені щеплення швидше. Вакцинація - самий дієвий спосіб попередити інфекційні захворювання. Вакцини, що входять до національного календаря щеплень, закуповуються за державні кошти та надаються безкоштовно, в тому числі - вакцина від дифтерії і правця для дорослих

Ви здорови- ми щасливі

 

Попередня стаття
Обідня відпустку
Наступна стаття
Лікувальна фізкультура