0-800-509922044-2909922
068-5129922
066-5209922
093-9179922
Зворотний дзвінок
uaru

Вегетаріанство - не панацея!

Вегетаріанство - не панацея!

Вегетаріанство - не новина, недавно винайдений адептами здорового харчування, як вважають багато хто, а сформована протягом тривалого часу система харчування. Під вегетаріанством увазі відмову від вживання м'яса будь-яких тварин, риби і морепродуктів.

Трьома додатковими заходами є:

сироїдіння - рослинна їжа вживається в свіжому вигляді, виключається будь-яка термічна обробка продуктів; фрукторіанства - харчування фруктами, ягодами, плодовими овочами і горіхами, причому в раціоні використовуються тільки ті плоди, заради видобутку яких не потрібно завдавати шкоди рослині; пескетаріанство - з продуктів тваринного походження споживається тільки риба і морепродукти.

Плюси і мінуси вегетаріанства

Багато людей, що не дотримуються вегетаріанського стилю харчування, вважають, що вегетаріанство має дуже багато плюсів і що рослинна їжа корисніше для організму, ніж тваринна. Дієтологи всього світу визнають, що правильно складена вегетаріанська дієта - повноцінна, і може забезпечити потреби людини в будь-якому віці.

Позитивні сторони вегетаріанства:

1. Більша частина людей, відмовилися від продуктів тваринного походження, помічають загальне поліпшення самопочуття, настрою та підвищення життєвого тонусу. Поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і травної системи пов'язано з тим, що рослинна їжа легше перетравлюється, при цьому корисні речовини з неї краще засвоюються організмом.

2. Більш того, високий вміст клутчаткі сприяє очищенню організму від шлаків і токсинів. Люди, які дотримуються вегетаріанської системи харчування, дуже рідко страждають ожирінням, цукровим діабетом, мають надлишкову вагу і підвищений рівень холестерину в крові.

3. страви з овочів зазвичай вимагають меншої кількості солі під час приготування, що теж позитивно позначається на здоров'ї.

4. Вегетаріанці рідше страждають захворюваннями серцево-судинної системи, а ризик розвитку таких серйозних ускладнень, як інфаркт і інсульт, у них у багато разів нижче, ніж у людей, що вживають м'ясних продуктів.

5. Рослинна дієта знижує ризик розвитку ракових захворювань, оскільки овочі, фрукти і ягоди містять речовини, що володіють протизапальною і седативну дію.

6. У людей, які дотримуються вегетарінства, рідше виявляються хвороби органів зору, сечовивідної системи і опорно-рухового апарату. В організм вегетаріанців не потрапляють гормони та антибіотики, які використовуються при вирощуванні худоби і птиці. Навіть при вживанні молочних продуктів та яєць їх надходження в організм в десятки разів менше, ніж при вживанні м'яса як такого

7. Тривалість життя у вегетаріанців вище, ніж у людей, що регулярно споживають м'ясо.

Однак, про плюси вегетаріанства можна говорити тільки в тому випадку, якщо дієта повноцінна і збалансована.

Мінуси вегетаріанства:

Противники вегетаріанства, в більшості своїй, вважають такий спосіб харчування даниною моді і не розуміють її суті. У вегетаріанства практично немає відчутних мінусів, якщо раціон складений відповідно до індівідулнимі потребам організму. Всі негативні наслідки відмови від тваринної їжі виникають в тому випадку, якщо схема харчування не збалансована.

1. Правильне корисне вегетаріанство може дозволити собі не кожен. Свіжі овочі, фрукти, ягоди, хороші горіхи, сухофрукти та рослинні масла коштують недешево. Бобові, такі як соя, нут, маш, сочевиця, які повинен включати раціон вегетаріанця, можна знайти далеко не в кожному магазині. Відмова від м'яса з економічних міркувань зі збільшенням в раціоні частки більш дешевої вуглеводної їжі, бідної білками, вітамінами і мінералами (крупи, макарони, картопля), може призвести до негативних наслідків для здоров'я.

2. Суворе вегетаріанство не рекомендується для дітей, вагітних і жінок, що годують, оскільки потреба в поживних речовинах і вітамінах у них підвищена. Їм показано вживання в їжу молочних продуктів і яєць. Не варто нехтувати різними витаминно- мінеральними і біологічно активними добавками, особливо в тих районах, де авітаміноз в силу географічних умов в тій чи іншій мірі є у більшості населення.

3. Вживання овочів, вирощених на забруднених територіях із застосуванням різних добрив, може завдати шкоди організму.

4. Відгуки вегетаріанців про свою дієту в більшості випадків позитивні, практично ніхто не повертається до вживання продуктів тваринного походження. Вегетаріанці відзначають поліпшення самопочуття, ця система харчування допомагає багатьом з них позбавитися від різних захворювань. Проте, деяким рослинна дієта не підходить. Навіть при збалансованому раціоні у них погіршується самопочуття, розвивається анемія і інші захворювання. В такому випадку вегетаріанство принесе тільки шкоду.

5. Думка дослідників щодо вегетаріанства серед дітей говорить про те, що не варто нав'язувати вегетаріанське харчування дітям, оскільки кожна людина повинна свідомо зробити свій вибір. Крім того, дитячий організм вимагає набагато більшу концентрацію поживних речовин, ніж може дозволити вегетаріанський раціон.

Роблячи вибір між вегетаріанським раціоном і раціоном, що містить м'ясні продукти, кожна людина повинна орієнтуватися на індивідуальні особливості організму. Крім того, важливо скласти збалансований і повноцінний раціон, що забезпечує організм всіма необхідними групами мікро- і макроелементів. Після переходу на такий режим харчування, варто спостерігати свій стан, і при щонайменших погіршення самопочуття звернутися до гастроентеролога і дієтолога.